"Islámské safari" nevyšlo. Nizozemští a vlámští nacionalisté teď burcují k protestům u mešit

Brusel - Vlámský poslanec Filip De Winter a nizozemský populista Geert Wilders chtějí pořádat masové demonstrace proti islamizaci, například před místními mešitami. Jejich pozornost se zaměřuje především na bruselskou čtvrť Molenbeek.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Muslim

Neúspěchem ale po čtvrtečním úředním zákazu akce skončilo jejich slibované "islámské safari" po bruselské čtvrti Molenbeek.

Úřední zákaz podniku, který měl být podle obou politiků "prohlídkou míst Bruselu nejvíce zasažených islamizací", oznámila ve čtvrtek starostka Molenbeeku Françoise Schepmansová. Uvedla, že ve čtvrti žije na 100.000 lidí a naprostá většina uznává belgickou demokracii. "Ti lidé nedělají nic špatného a jen chtějí klidně a společně žít," podotkla.

Wilders, jehož Strana pro svobodu (PVV) skončila na jaře v nizozemských volbách na druhém místě, se rozhodl dnes do Molenbeeku vůbec nevyrazit, nechce prý porušovat belgické zákony. De Winter čtvrť krátce navštívil v doprovodu televizních štábů, po diskusi s policisty ale nakonec od prohlídky upustil.

zdroj: YouTube

Na odpolední tiskové konferenci v belgickém parlamentu označil Wilders čtvrť Molenbeek za "kus (islámského) chalífátu, kde zvolení poslanci nejsou vítáni".

Nyní Wilders v Bruselu společně s De Winterem z vlámské nacionalistické strany Vlaams Belang oznámili "kolektivní odpor" v Belgii a Nizozemsku s protesty například u nově stavěných mešit.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zraněná Merkelová hledá nové koaliční partnery, nikdo se s ní ale nechce…

23.11.2017 08:48 Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dostala už jednu ránu ve volbách kvůli nízkému výsledku, nyní…

Invaze jelenů. Řidiče na jihu Maďarska zaskočila neobvyklá podívaná +VIDEO

23.11.2017 07:40 Budapešť - Řidiče na jihu Maďarska u chorvatských hranic zaskočilo stádo jelenů. Bylo tak početné,…

AfD šokovala Německo. Chce vracet uprchlíky domů

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu…

Muslimové to v Evropě nebudou mít lehké. Francie zavádí přísné opatření

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Paříž - Hlavní město Francie je známá jako romantická destinace mnoho zahraničních turistů, v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama