Skandál kolem sexuálního obtěžování v Británii nabírá na síle

Londýn - Skandál kolem obvinění ze sexuálního obtěžování v britském parlamentu nabírá na síle. Poté, co ve středu rezignoval ministr obrany Michael Fallon, vyloučili dnes dočasně ze strany jednoho z poslanců také opoziční labouristé.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Michael Fallon

Britská premiérka Theresa Mayová ve snaze bojovat proti obtěžování zveřejnila dnes etický kodex platný pro členy její Konzervativní strany, informovala agentura Reuters.

Poslanec Kelvin Hopkins se choval "nevhodně" a do skončení vyšetřování bude ze strany vyloučen, informovali labouristé. Šestasedmdesátiletého Hopkinse ze sexuálního obtěžování obvinila sedmadvacetiletá levicová aktivistka Ava Etemadzadehová.

V rozhovoru poskytnutém BBC dnes uvedla, že si na poslancovo chování už dříve stěžovala, aniž by se cokoli stalo. Podle svých slov se cítila "bezmocná a izolovaná", když zjistila, že byl Hopkins určitou dobu poté, co na jeho chování upozornila, dokonce povýšen. Předseda labouristů Jeremy Corbyn jej povolal do své stínové vlády.

Vlna odhalování případů sexuálního obtěžování, která se začala po světě šířit v souvislosti s aférou amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, zasáhla britskou politiku naplno. Obvinění čelí kromě Hopkinse a odstoupivšího ministra obrany Fallona například i šéf kabinetu premiérky Damian Green či náměstek ministra pro mezinárodní obchod Mark Garnier.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Řecku to vře: 50 tisíc lidí protestovalo kvůli názvu Makedonie, spor…

21.01.2018 17:32 Aktualizováno Soluň - V severořecké Soluni dnes demonstrovalo na 50.000 lidí kvůli sporu o to, zda má bývalá…

Vláda Merkelové zachráněna? SPD se vyslovila pro koaliční rozhovory s CDU…

21.01.2018 17:06 Aktualizováno Bonn - Němečtí sociální demokraté (SPD) zahájí koaliční rozhovory s CDU/CSU kancléřky Angely…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 16:45 Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Druhá migrační vlna do EU? Saského ministra děsí reforma azylového systému

21.01.2018 16:16 Aktualizováno Drážďany - Saský ministr vnitra Roland Wöller zkritizoval navrhovanou reformu azylového systému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama