Arabští zločinci infiltrovali německé policejní síly? Politici mají obavy, chtějí svolat zvláštní schůzi

Berlín - Křesťanská demokratická unie (CDU) a Svobodná demokratická strana (FDP) vyzvaly ke svolání zvláštní schůzce berlínské vlády kvůli obvinění, že organizované arabské zločinecké gangy infiltrovaly policejní síly. Informuje o tom list Die Welt.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Členové konzervativní CDU, v jejíž čele stojí německá kancléřka Angela Merkelová, a liberální FDP, vyjádřili vážné obavy poté, co byla na začátku tohoto týdne zveřejněna nahrávka, na které jedna z instruktorek Berlínské policejní akademie o problému mluví.

Nahrávka obsahuje informace, které mnohé vedly k domněnce, že příbuzní lidí zapojených do organizovaného zločinu se mohou stát policisty, píše Die Welt. Mluvčí CDU Burkard Dregger uvedl, že sociálně demokratický ministr vnitra Andreas Geisel (SPD) musí brát obvinění z infiltrace vážně.

„Požadujeme zvláštní schůzi Výboru pro vnitřní věci, která by se zabývala negativním vývojem na Policejní akademii," řekl Dregger. Podle Dreggera musí být vážně posouzeno, zda vážně hrozí nebezpečí infiltrace policie osobami z velkých arabských zločineckých rodin. Organizovaný zločin má podle jeho slov velký zájem o vstup do řad policie. 

Objevily se také informace, že existuje celá řada problémů s policisty z migračního prostředí. Mnozí rekruti prý mají vážné potíže s četbou a psaním v němčině. Nejmenovaný instruktor také řekl, že někteří rekruti dokonce vyhrožovali násilím ostatním důstojníkům a veřejně prohlašovali, že se stanou zkorumpovanými, pokud se vydají pracovat na ulici.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Baskové se zalekli? Podpora separatismu klesla, nechtějí dopadnout jako…

15.12.2017 14:42 Bilbao - Podle průzkumu univerzity z Bilbaa poklesl počet Basků, kteří si přejí nezávislost na…

Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před…

15.12.2017 14:20 Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a…

EU27 potvrdila začátek druhé fáze jednání o brexitu

15.12.2017 13:26 Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do…

Policie chtěla do vězení poslat nesprávného, důkazy o jeho nevinně měla k…

15.12.2017 13:14 Aktualizováno Londýn - Dva roky psychické trýznění si musel vytrpět Liam Allan (22), student kriminalistiky,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama