Lollobrigida přiznala, že byla terčem sexuálních útoků. Je třeba to oznámit hned, ne po letech, říká

Řím - Obětí sexuálního násilí se stala také italská herečka Gina Lollobrigida. V televizní talkshow přiznala, že něco takového prožila dokonce dvakrát.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto

Devadesátiletá herečka, jež byla ve své době považována za nejkrásnější ženu světa, podle agentury AFP uvedla, že je třeba „sebrat odvahu" a věc oznámit hned, a ne až po letech.

Herečka okomentovala vlnu obvinění ze sexuálního obtěžování, kterou spustil hollywoodský skandál spojený s filmovým producentem Harveym Weinsteinem. „Připadne mi, že mluvit o tom teď se tak trochu rovná nutkání na sebe upoutat pozornost," přiznala.

„Je třeba sebrat odvahu" a věc oznámit hned, „ale ani já ji v sobě nenašla. Mlčela jsem, nic jsem neřekla", dodala Lollobrigida. Stroze a s důstojností vysvětlila, že během života byla dvakrát vystavena „dosti vážnému" sexuálnímu násilí.

Identitu agresorů neodhalila, uvedla jen, že jeden z nich byl Ital a druhý cizinec. „Poprvé jsem byla ještě nevinná, o lásce jsem nic nevěděla, ničemu jsem nerozuměla. Takže to bylo vážné. A jednalo se o dost známou osobnost. Mně bylo tehdy 19 let, chodila jsem ještě na gymnázium," řekla herečka. Druhý případ nechtěla Lollobrigida nijak přiblížit, odehrál se prý až po její svatbě s lékařem Milkem Skofičem, kterého si vzala v roce 1949.

„Sexuální agrese, pokud dojde k něčemu vážnějšímu, v člověku zůstane a poznamená jeho povahu. Je to něco, čeho se nedá úplně zbavit. Ta zkušenost zůstává uvnitř. Hrozivá vzpomínka určuje veškeré další jednání (oběti)," dodala herečka.

Luigina Lollobrigida vyhrála Miss Řím a ve dvaceti byla třetí na Miss Itálie. A tak se z ní stala modelka a později herečka. Její nejslavnější filmy, Krásky noci, Fanfán Tulipán, Chléb, láska a fantasie či Zvoník u Matky Boží, vznikly v padesátých letech. Původně studovala malířství a sochařství.

Vydala knihu svých fotoreportáží Italia Mia (1973), pro italský časopis Gente získala v roce 1974 exkluzivní rozhovor s kubánským vůdcem Fidelem Castrem, natočila i dokument o Indiře Gándíhové. Dokonce i kandidovala do Evropského parlamentu, ale neúspěšně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islám patří k Německu? Před kanceláří Merkelové se objevil hodně drsný…

23.03.2018 21:51 Aktualizováno Berlín - Před kancelář německé kancléřky Angely Merkelové v jejím volebním obvodě ve Stralsundu…

Naše laboratoře zdrojem jedu novičok nejsou, tvrdí Británie

23.03.2018 21:40 Londýn - Britská armádní laboratoř v Porton Down na jihu země dnes vyloučila, že by mohla být…

Britský soud povolil prohlídku sídla společnosti Cambridge Analytica

23.03.2018 21:35 Londýn - Britský vrchní soud dnes vyhověl žádosti úřadu pro ochranu osobních údajů (ICO) a udělil…

Duda odmítl přemísťování migrantů v EU, Polsko by je prý v zemi muselo…

23.03.2018 21:30 Budapešť - Polský prezident Andrzej Duda jednal se svým maďarským protějškem Jánosem Áderem. Při té…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama