Hrozí teroristický útok v Severním Irsku? Policie před průvodem našla bombu

Belfast - Severoirská policie včera našla ve městě Omagh výbušninu. Stalo se tak před průvodem, který se konal při příležitosti Dne válečných veteránů. Nikdo nepřišel k žádné újmě.

Přidejte svůj názor

Terorismus, ilustrační foto

V městečku Omagh na západě Severního Irska málem došlo k tragédii. Policie tam před tradičním průvodem našla neodpálenou nálož. Pro BBC to uvedl vedoucí místní policie George Hamilton.

Podle jeho slov byla bomba zkonstruována tak, aby "napáchala co nejvíce škod a přinesla co nejvíce obětí". Hamilton prohlásil, že za pokusem o terorismus stojí "malá a bezcitná skupina krutých lidí, která nemůže své komunitě nabídnout nic jiného, než strach a zastrašování".

Hamilton také uvedl, že za činem by mohly být irské republikánské radikální složky. "Jejich dnešní chování ukázalo pohrdání a neúctu k místním obyvatelům, kteří si toho od teroristů vytrpěli dost," dodal.

Připomeňme, že k útoku ve městě Omagh nedošlo poprvé. Před 19 lety tu explodovala bomba v autě, která zabila 29 lidí a mnoho zranila. Tehdy měla útok na svědomí teroristická organizace RIRA (Pravá irská republikánská armáda).

Průvod ve městě Omagh se odehrál u příležitosti oslav Dne válečných veteránů, který se slaví v zemích Commonwealthu v neděli před výročím konce První světové války.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Merkelová přivítala plány na setkání zástupců EU a Turecka

20.01.2018 20:56 Sofia - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes při návštěvě Sofie uvítala plán Bulharska na…

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama