Muslimka prošla bez povšimnutí kolem zraněných lidí při teroristickém útoku. Jak to bylo doopravdy?

Londýn - Na sociálních sítích se v nedávné době objevila fotografie muslimky, která prochází na Wesminsterském mostě kolem obětí teroristického útoku a snaží se tvářit, že si ničeho nevšimla. Miliony lidí po celém světě se proti tomuto chování ohradily. Jaká je však pravda?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Muslimové, ilustrační foto

Ta fotografie obletěla celý svět. Muslimská žena v hidžábu nenápadně prochází kolem zraněného muže, kterému se všichni snaží pomoci. Jen ona si "ničeho nevšimne" a v klidu jde dál.

Bylo to tak ve skutečnosti? Jamie Lorriman, autor této fotografie, řekl listu The Independent, že žena byla vyděšená a vystresovaná. Podle něj byla jen jedním ze stovek lidí, kteří přebíhali most a situace s raněným mužem si nevšímali. Snažili se jen uprchnout.

"Její chování je stejné jako chování všech lidí na mostě, ale lidé ostatní nevidí. Nevidí celou tu situaci. Mnoho vyděšených lidí tudy prošlo a nepomohlo. Kdyby se naopak snažili pomoci všichni, nemohli by pomoci ostatním," zlobí se Lorriman.

Fotograf ještě dodal, že je špatné, že byla fotografie vytržena z kontextu. Nyní může být podle něj používána jako argument pro protimuslimské názory.

Kdo však stojí za zveřejněním fotografie? Podle americké zpravodajské služby byl uživatelem, který fotku na Twitter přidal, ruský troll.

Americká zpravodajská služba má v záznamech na tři tisíce účtů, které jsou falešné a které byly vytvořeny v Rusku za účelem ovlivňování britské a americké politiky.

Účet @Southlonestar sleduje 16 tisíc lidí, přičemž dříve vydával zprávy podporující Brexit nebo volbu Donalda Trumpa.

Podle zpravodajské služby patří účty zaměstnancům Centra pro výzkum internetu v Petrohradu. Trollové prý pracují dvanáct hodin a vydávají tisíce zpráv za účelem zvýšení popularity populistických politiků v západních zemích.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Nová slovenská vláda? Ministrem vnitra má být syn Jožo Ráže

19.03.2018 16:15 Aktualizováno Bratislava - Robert Fico (Směr-SD) sice rezignoval na post premiéra SR, další velké změny ve vedení…

Merkelová souzní se Seehoferem: Hraniční kontroly mají pokračovat

19.03.2018 16:10 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) podporuje názor nového ministra vnitra Horsta…

Opravdu islám do Německa patří? Němci mají jasno a Merkelové se to líbit…

19.03.2018 16:05 Berlín - Islám k Německu nepatří, země je formována křesťanstvím. V rozhovoru pro bulvární deník…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama