Německo zakázalo prodej chytrých hodinek pro děti. Důvod je trochu paranoidní

Berlín - Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) zakázala možnost prodeje chytrých hodinek pro děti. Jedná se o hodinky, které umožňují rodičům poslouchat, co se děje poblíž jejich dítěte. Tato technologie byla agenturou klasifikována jako způsob sledování. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto

Zákaz platí jen pro ten typ hodinek, který disponuje funkcí odposlechu. Důvodem pro zákaz prodeje těchto chytrých hodinek byl ten, že rodiče dětí používali hodinky k odposlouchávání učitelů ve škole při hodinách.

"Podle našich vyšetřovatelů používali rodiče dětí tyto hodinky právě k těmto účelům," potvrdil prezident Spolkové agentury pro sítě Jochen Homann.

Dle tvrzení regulačního orgánu existuje na neměckém trhu několik typů chytrých hodinek, které cílí na děti od 5 do 12 let. Úřady rodičům radí, aby se těchto hodinek zbavili a uchovávali důkazy o tom, že tak učinili, protože v Německu je podle nich držení zařízení s těmito kontrolními funkcemi zakázáno zákonem.

To si však nemyslí Spolková agentura pro sítě. Ta zdůrazňuje, že zákon platí jen pro telefony, ne pro chytré hodinky s telefonními funkcemi. Podle agentury je tedy povolena aktivace mikrofonu na hodinkách a propojení hodinek s telefonem.

"Po aktivaci mikrofonu na hodinkách mohou být nahrávány všechny zvuky v okolí bez vědomí druhých osob," uvedla agentura na svých stránkách. V takovém případě se tedy prý nejedná o odposlouchávání.

Podobná zařízení v monitorovacími funkcemi se již dříve v Německu zakazovala. Minulý rok agentura zakázala panenku "Moje kamarádka Cayla" z podobných důvodů. Hračka, která nahrává zvuk, se totiž stávala terčem hackerů, kteří získávali data rozhovorů dětí s hračkami.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se rozhoduje o budoucnosti Evropy? Svět pozorně sleduje Česko

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Paříž/Berlín/Praha - Volba Prahy pro místo konání konference evropských protiimigračních stran…

Komentář Vojtěcha Varyše: Francie v politickém pekle? Volby jako rána za…

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Novým lídrem francouzské pravice, šéfem největší opoziční strany Republikáni (Le Républicans) se…

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama