Německo zakázalo prodej chytrých hodinek pro děti. Důvod je trochu paranoidní

Berlín - Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) zakázala možnost prodeje chytrých hodinek pro děti. Jedná se o hodinky, které umožňují rodičům poslouchat, co se děje poblíž jejich dítěte. Tato technologie byla agenturou klasifikována jako způsob sledování. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto

Zákaz platí jen pro ten typ hodinek, který disponuje funkcí odposlechu. Důvodem pro zákaz prodeje těchto chytrých hodinek byl ten, že rodiče dětí používali hodinky k odposlouchávání učitelů ve škole při hodinách.

"Podle našich vyšetřovatelů používali rodiče dětí tyto hodinky právě k těmto účelům," potvrdil prezident Spolkové agentury pro sítě Jochen Homann.

Dle tvrzení regulačního orgánu existuje na neměckém trhu několik typů chytrých hodinek, které cílí na děti od 5 do 12 let. Úřady rodičům radí, aby se těchto hodinek zbavili a uchovávali důkazy o tom, že tak učinili, protože v Německu je podle nich držení zařízení s těmito kontrolními funkcemi zakázáno zákonem.

To si však nemyslí Spolková agentura pro sítě. Ta zdůrazňuje, že zákon platí jen pro telefony, ne pro chytré hodinky s telefonními funkcemi. Podle agentury je tedy povolena aktivace mikrofonu na hodinkách a propojení hodinek s telefonem.

"Po aktivaci mikrofonu na hodinkách mohou být nahrávány všechny zvuky v okolí bez vědomí druhých osob," uvedla agentura na svých stránkách. V takovém případě se tedy prý nejedná o odposlouchávání.

Podobná zařízení v monitorovacími funkcemi se již dříve v Německu zakazovala. Minulý rok agentura zakázala panenku "Moje kamarádka Cayla" z podobných důvodů. Hračka, která nahrává zvuk, se totiž stávala terčem hackerů, kteří získávali data rozhovorů dětí s hračkami.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islám patří k Německu? Před kanceláří Merkelové se objevil hodně drsný…

23.03.2018 21:51 Aktualizováno Berlín - Před kancelář německé kancléřky Angely Merkelové v jejím volebním obvodě ve Stralsundu…

Naše laboratoře zdrojem jedu novičok nejsou, tvrdí Británie

23.03.2018 21:40 Londýn - Britská armádní laboratoř v Porton Down na jihu země dnes vyloučila, že by mohla být…

Britský soud povolil prohlídku sídla společnosti Cambridge Analytica

23.03.2018 21:35 Londýn - Britský vrchní soud dnes vyhověl žádosti úřadu pro ochranu osobních údajů (ICO) a udělil…

Duda odmítl přemísťování migrantů v EU, Polsko by je prý v zemi muselo…

23.03.2018 21:30 Budapešť - Polský prezident Andrzej Duda jednal se svým maďarským protějškem Jánosem Áderem. Při té…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama