Jedenáctiletý uprchlík v Rakousku spáchal sebevraždu, bál se prý deportace

Vídeň - Rakouská policie v pátek oznámila, že začíná vyšetřovat sebevraždu jedenáctiletého afghánského chlapce, který se svou rodinu žil v uprchlickém táboře v Badenu. Uvedl to rakouský server The Local.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Uprchlický tábor v Řecku

Chlapec, kterého se podařilo ještě resuscitovat, zemřel na následky svých poranění v pondělí v nemocnici poblíž Vídně. Policie řekla, že dosud neví, jakým způsobem se pokusil o sebevraždu.

Rodina dítěte žila v uprchlickém táboře v Badenu, který se nachází jižně od Vídně, od minulého roku, kdy do Rakouska přišla rekordní vlna migrantů. Zprávy z médií uvádějí, že se chlapec necítil schopný na to, aby se staral o svých šest sourozenců, které mu nechal jeho třiadvacetiletý bratr na starost.

Podle rozhlasové stanice Oe1 věděly úřady o špatné situaci v rodině, ale nezasáhly. Orgány odmítly obvinění s tím, že "si nevšimly něčeho neobvyklého". Rakouský ombudsman Günter Kräuter v pátek oznámil, že zahájí vyšetřování toho, co se přihodilo.

Podle serveru Blesk.cz se zjistilo, že "aby uživil šest sourozenců včetně 23 letého bratra s Downovým syndromem, uchýlil se (chlapec - pozn. red.) ke krádežím". Ve čtvrtek ho prý chytili v obchodě se zbožím v hodnotě zhruba 150 Kč, což ho mělo vyděsit.

Hoch se podle českého serveru "patrně bál, že ho spolu s postiženým bratrem a celou rodinou deportují, a sáhl si na život".

Rakousko obdrželo od začátku krize téměř 150 tisíc žádostí o azyl, což činí devítimilionovou zemi jedním s největších příjemců uprchlíků na obyvatele v Evropě.

Organizace UNICEF pravidelně odsuzuje "nedostatek ochranných opatření pro děti migrující do Evropy" a obviňuje členské státy EU, že "dělají příliš málo".

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 20:32 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Zemřela nejstarší Evropanka. Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12.2017 20:21 Aktualizováno Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím…

V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky…

15.12.2017 19:34 Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama