Obviněný slovenský exministr Rusko byl propuštěn z vazby

Bratislava - Exministr hospodářství a bývalý ředitel soukromé televize Markíza Pavol Rusko byl propuštěn z vazby. Policie jej v říjnu obvinila z objednání vraždy. Soud Ruskovi zároveň nařídil povinnost podrobit se kontrole elektronickým náramkem.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Krajský soud tak změnil verdikt soudu první instance, který před měsícem uvalil na Ruska vazbu. Odvolací soud sice konstatoval důvody na trvání vazby, nahradil ji ale dohledem soudního úředníka.

„Soud uložil obviněnému povinnost oznámit policistovi, prokurátorovi a soudu každou změnu místa pobytu. Do 24 hodin od propuštění na svobodu musí odevzdat cestovní pas. Zároveň (Ruskovi) uložil zákaz vycestovat do zahraničí a povinnost dostavit se k příslušnému úředníkovi v lhůtách jím určených," uvedl mluvčí krajského soudu Pavol Adamčiak.

Před 20 lety si mělRusko podle obvinění objednat v podsvětí vraždu své tehdejší společnice z Markízy Sylvie Volzové. Policie mezitím vyslechla nejen Volzovou, ale i osoby, které média označovala za někdejší čelné představitele mafie.

Proti Ruskovi podle dřívějších informací vypovídal například Mikuláš Černák, který si v současnosti odpykává doživotí za různé jiné vraždy. Právě u Černáka si prý Rusko s příslibem odměny ve výši 20 milionů tehdejších slovenských korun objednal vraždu Volzové a také složil zálohu.

Exministr obvinění popírá. „Nic takového jsem neudělal, nic takového se nestalo," řekl k obviněním Rusko poté, co byl propuštěn z vazby. Vyšetřování podle něj ukáže, že s případem nemá nic společného, jakož i to, kdo stojí za celou kauzou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhoštění ruští diplomaté opustili Británii, z Londýna odletěli do Moskvy

20.03.2018 17:38 Londýn - Skupina 23 ruských diplomatů a jejich rodinných příslušníků vyhoštěných z Velké Británie…

"Muslimové sem patří". Německý prezident rázně vstoupil do debaty o islámu

20.03.2018 17:13 Aktualizováno Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti…

Facebook se otřásá: Šéf bezpečnosti odchází, firmu vyšetřují v Británii,…

20.03.2018 17:01 Aktualizováno Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli…

Kiska vypekl vládní koalici. Opozice to uvítala, budou další protesty

20.03.2018 16:15 Bratislava - V pátek budou na Slovensku pokračovat protivládní demonstrace, které byly v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama