Obviněný slovenský exministr Rusko byl propuštěn z vazby

Bratislava - Exministr hospodářství a bývalý ředitel soukromé televize Markíza Pavol Rusko byl propuštěn z vazby. Policie jej v říjnu obvinila z objednání vraždy. Soud Ruskovi zároveň nařídil povinnost podrobit se kontrole elektronickým náramkem.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Krajský soud tak změnil verdikt soudu první instance, který před měsícem uvalil na Ruska vazbu. Odvolací soud sice konstatoval důvody na trvání vazby, nahradil ji ale dohledem soudního úředníka.

„Soud uložil obviněnému povinnost oznámit policistovi, prokurátorovi a soudu každou změnu místa pobytu. Do 24 hodin od propuštění na svobodu musí odevzdat cestovní pas. Zároveň (Ruskovi) uložil zákaz vycestovat do zahraničí a povinnost dostavit se k příslušnému úředníkovi v lhůtách jím určených," uvedl mluvčí krajského soudu Pavol Adamčiak.

Před 20 lety si mělRusko podle obvinění objednat v podsvětí vraždu své tehdejší společnice z Markízy Sylvie Volzové. Policie mezitím vyslechla nejen Volzovou, ale i osoby, které média označovala za někdejší čelné představitele mafie.

Proti Ruskovi podle dřívějších informací vypovídal například Mikuláš Černák, který si v současnosti odpykává doživotí za různé jiné vraždy. Právě u Černáka si prý Rusko s příslibem odměny ve výši 20 milionů tehdejších slovenských korun objednal vraždu Volzové a také složil zálohu.

Exministr obvinění popírá. „Nic takového jsem neudělal, nic takového se nestalo," řekl k obviněním Rusko poté, co byl propuštěn z vazby. Vyšetřování podle něj ukáže, že s případem nemá nic společného, jakož i to, kdo stojí za celou kauzou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brusel? Je to k*rva, řekl ministr. A způsobil pořádný poprask

18.12.2017 09:47 Brusel - Zbytečné plýtvání a příliš byrokracie. To vadí na Bruselu Pascalu Smetovi, vlámskému…

Německo financuje terorismus evropskými penězi, varují odborníci

18.12.2017 08:56 Berlín - Německa vláda nedávno schválila podporu ve výši skoro 300 tisíc eur pro ší'itskou pro…

Válka proti IS skončí do konce února, slibuje Macron. Nehezky hovořil o…

18.12.2017 07:23 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS).…

Británií otřásla tragická nehoda. Havárie v Birminghamu si vyžádala šest…

17.12.2017 21:41 Aktualizováno Birmingham (Británie) - V anglickém Birminghamu se dnes brzy po půlnoci stala tragická nehoda.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama