Polsko pokyny Evropské komice ohledně pralesa dodržuje, tvrdí ministr životního prostředí

Varšava - Polský ministr životního prostředí Jan Szyszko dnes reagoval na pondělní rozhodnutí soudního dvora Evropské unie o tom, že Varšava musí přestat v Bělověžském lese kácet, jinak jí hrozí velká pokuta. Podle něj Varšava vždy dodržovala  nadále bude dodržovat pokyny Evropské komise týkající se chráněného pralesa na východě země.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Varšava

Szyszko uvedl, že jeho vláda odpoví Evropské komisi v požadované lhůtě 15 dnů.

Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvedl, že Polsko v lese musí okamžitě přestat kácet, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (zhruba 2,5 milionu Kč).

Polská vláda už koncem července prohlásila, že masivní kácení v pralese zastavit nehodlá, přestože jí to nařídil Soudní dvůr Evropské unie v předběžném opatření. Podle Szyszka se kácí jen v zájmu ochrany lesa před lýkožroutem.

Ministr také na tiskové konferenci ujišťoval, že "Polsku žádná pokuta nehrozí", protože "zákon dodržuje na 100 procent". Dodal, že do lesa často zval vědce, ekology i zahraniční diplomaty, aby jim situaci vysvětlil na místě.

Z lesa se podle ředitele lesů Konrada Tomaszewského stáhla těžká technika. Lesníci budou ale pokračovat v práci za pomoci pil. Bělověžský prales na polsko-běloruském pomezí je posledním původním pralesem na evropském kontinentu a je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhoštění ruští diplomaté opustili Británii, z Londýna odletěli do Moskvy

20.03.2018 17:38 Londýn - Skupina 23 ruských diplomatů a jejich rodinných příslušníků vyhoštěných z Velké Británie…

"Muslimové sem patří". Německý prezident rázně vstoupil do debaty o islámu

20.03.2018 17:13 Aktualizováno Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti…

Facebook se otřásá: Šéf bezpečnosti odchází, firmu vyšetřují v Británii,…

20.03.2018 17:01 Aktualizováno Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli…

Kiska vypekl vládní koalici. Opozice to uvítala, budou další protesty

20.03.2018 16:15 Bratislava - V pátek budou na Slovensku pokračovat protivládní demonstrace, které byly v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama