Teroristé v Evropském parlamentu? To se už nesmí opakovat, říká europoslanec Zdechovský

Brusel - Evropský parlament schválil návrh předsedy Antonia Tajaniho na systematické odepírání přístupu do prostor Evropského parlamentu osobám zapojeným do terorismu. Server EuroZprávy.cz o tom informoval český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Zdechovský

Zákaz se týká jedinců, skupin nebo subjektům zapojeným do teroristických činů, které jsou uvedeny v příloze rozhodnutí Rady č. 2017/1426 o zákazu propagace terorismu. "Je to reakce na naši stížnost, že v Evropském parlamentu mohla vystoupit palestinská teroristka Leila Chálidová. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit to, co mělo být samozřejmé už dávno," uvádí Zdechovský, který byl hlavním iniciátorem stížnosti Tajanimu na vystoupení Chálidové.

K jeho stížnosti se následně připojila řada dalších europoslanců. S ohledem na toto rozhodnutí a v souvislosti s bojem proti terorismu se od členů Evropského parlamentu i frakcí bude nyní požadovat, aby na různá vystoupení nezvali osoby či skupiny uvedené ve zmíněném rozhodnutí Rady a neusnadňovali jejich přístup do Parlamentu. Kromě toho nemohou být tyto osoby, subjekty a skupiny propagovány prostřednictvím mediálních kanálů Evropského parlamentu.

Pokud by došlo k jakýmkoliv podezřením nebo přímo porušením, ať už pozváním či propagací, musí být kontaktováno Generální ředitelství pro bezpečnost a ochranu zdraví. "Rada nyní pravděpodobně přijme pozměňovací návrhy, které pojistí, že se situace s Leilou Chálidovou nebude opakovat," dodává Zdechovský.

Na konci 60. let vstoupila tehdy pětadvacetiletá teroristka Lejla Chálidová do dějin jako první žena, která unesla civilní letadlo. Po roce se účastnila ještě jednoho pokusu o únos. Členka Lidové fronty pro osvobození Palestiny za své činy nikdy nebyla potrestána. V současnosti budí kontroverze její vystoupení v řadě západních zemí. V říjnu palestinská teroristka vystoupila na akci v Evropském parlamentu jako hlavní řečník, aby hovořila o roli žen v palestinském odboji.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brusel? Je to k*rva, řekl ministr. A způsobil pořádný poprask

18.12.2017 09:47 Brusel - Zbytečné plýtvání a příliš byrokracie. To vadí na Bruselu Pascalu Smetovi, vlámskému…

Německo financuje terorismus evropskými penězi, varují odborníci

18.12.2017 08:56 Berlín - Německa vláda nedávno schválila podporu ve výši skoro 300 tisíc eur pro ší'itskou pro…

Válka proti IS skončí do konce února, slibuje Macron. Nehezky hovořil o…

18.12.2017 07:23 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS).…

Británií otřásla tragická nehoda. Havárie v Birminghamu si vyžádala šest…

17.12.2017 21:41 Aktualizováno Birmingham (Británie) - V anglickém Birminghamu se dnes brzy po půlnoci stala tragická nehoda.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama