Teroristé v Evropském parlamentu? To se už nesmí opakovat, říká europoslanec Zdechovský

Brusel - Evropský parlament schválil návrh předsedy Antonia Tajaniho na systematické odepírání přístupu do prostor Evropského parlamentu osobám zapojeným do terorismu. Server EuroZprávy.cz o tom informoval český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Zdechovský

Zákaz se týká jedinců, skupin nebo subjektům zapojeným do teroristických činů, které jsou uvedeny v příloze rozhodnutí Rady č. 2017/1426 o zákazu propagace terorismu. "Je to reakce na naši stížnost, že v Evropském parlamentu mohla vystoupit palestinská teroristka Leila Chálidová. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit to, co mělo být samozřejmé už dávno," uvádí Zdechovský, který byl hlavním iniciátorem stížnosti Tajanimu na vystoupení Chálidové.

K jeho stížnosti se následně připojila řada dalších europoslanců. S ohledem na toto rozhodnutí a v souvislosti s bojem proti terorismu se od členů Evropského parlamentu i frakcí bude nyní požadovat, aby na různá vystoupení nezvali osoby či skupiny uvedené ve zmíněném rozhodnutí Rady a neusnadňovali jejich přístup do Parlamentu. Kromě toho nemohou být tyto osoby, subjekty a skupiny propagovány prostřednictvím mediálních kanálů Evropského parlamentu.

Pokud by došlo k jakýmkoliv podezřením nebo přímo porušením, ať už pozváním či propagací, musí být kontaktováno Generální ředitelství pro bezpečnost a ochranu zdraví. "Rada nyní pravděpodobně přijme pozměňovací návrhy, které pojistí, že se situace s Leilou Chálidovou nebude opakovat," dodává Zdechovský.

Na konci 60. let vstoupila tehdy pětadvacetiletá teroristka Lejla Chálidová do dějin jako první žena, která unesla civilní letadlo. Po roce se účastnila ještě jednoho pokusu o únos. Členka Lidové fronty pro osvobození Palestiny za své činy nikdy nebyla potrestána. V současnosti budí kontroverze její vystoupení v řadě západních zemí. V říjnu palestinská teroristka vystoupila na akci v Evropském parlamentu jako hlavní řečník, aby hovořila o roli žen v palestinském odboji.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhoštění ruští diplomaté opustili Británii, z Londýna odletěli do Moskvy

20.03.2018 17:38 Londýn - Skupina 23 ruských diplomatů a jejich rodinných příslušníků vyhoštěných z Velké Británie…

"Muslimové sem patří". Německý prezident rázně vstoupil do debaty o islámu

20.03.2018 17:13 Aktualizováno Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti…

Facebook se otřásá: Šéf bezpečnosti odchází, firmu vyšetřují v Británii,…

20.03.2018 17:01 Aktualizováno Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli…

Kiska vypekl vládní koalici. Opozice to uvítala, budou další protesty

20.03.2018 16:15 Bratislava - V pátek budou na Slovensku pokračovat protivládní demonstrace, které byly v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama