Němci se vysmáli Schäublemu. Zakázal poslancům twittovat

Berlín - Nový předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble se obrátil na poslance s prosbou, aby během plenárních zasedání nešířili fotografie a informace o dění v parlamentu prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte svůj názor

Wolfgang Schäuble, německý politik za Křesťanskodemokratickou unii, od 28. října 2009 současný spolkový ministr financí v druhé vládě Angely Merkelové.

Podle agentury DPA za to sklidil kritiku i posměch. Uživatelé sociálních sítí připomínají, že právě Schäuble byl v roce 2012 při zasedání parlamentu přistižen kamerami při hraní sudoku.

Bývalý ministr financí a přední politik Křesťanskodemokratické strany (CDU) kancléřky Angely Merkelové se na poslance obrátil dopisem. "Při jednáních Spolkového sněmu je nepřiměřené, a tudíž nežádoucí používání přístrojů k fotografování, tweetování nebo šíření zpráv o průběhu plenární schůze," napomenul kolegy 75letý veterán německé politiky.

Poslanci požadavek předsedy Spolkového sněmu hojně komentovali právě na twitteru. "Mám malé pochopení pro zákaz tweetování ve Spolkovém sněmu. K transparentnosti patří i komentování aktuálního dění," napsal na sociální síti poslanec krajně levicové strany Levice Niema Movassat.

Už ve středu oznámil místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki z liberální FDP, že "fotografování v plenárním sále je na základě usnesení předsednictva zakázáno". Kdo prý bude při takové činnosti přistižen, bude napomenut.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Baskové se zalekli? Podpora separatismu klesla, nechtějí dopadnout jako…

15.12.2017 14:42 Bilbao - Podle průzkumu univerzity z Bilbaa poklesl počet Basků, kteří si přejí nezávislost na…

Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před…

15.12.2017 14:20 Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a…

EU27 potvrdila začátek druhé fáze jednání o brexitu

15.12.2017 13:26 Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do…

Policie chtěla do vězení poslat nesprávného, důkazy o jeho nevinně měla k…

15.12.2017 13:14 Aktualizováno Londýn - Dva roky psychické trýznění si musel vytrpět Liam Allan (22), student kriminalistiky,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama