Němci se vysmáli Schäublemu. Zakázal poslancům twittovat

Berlín - Nový předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble se obrátil na poslance s prosbou, aby během plenárních zasedání nešířili fotografie a informace o dění v parlamentu prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte svůj názor

Wolfgang Schäuble, německý politik za Křesťanskodemokratickou unii, od 28. října 2009 současný spolkový ministr financí v druhé vládě Angely Merkelové.

Podle agentury DPA za to sklidil kritiku i posměch. Uživatelé sociálních sítí připomínají, že právě Schäuble byl v roce 2012 při zasedání parlamentu přistižen kamerami při hraní sudoku.

Bývalý ministr financí a přední politik Křesťanskodemokratické strany (CDU) kancléřky Angely Merkelové se na poslance obrátil dopisem. "Při jednáních Spolkového sněmu je nepřiměřené, a tudíž nežádoucí používání přístrojů k fotografování, tweetování nebo šíření zpráv o průběhu plenární schůze," napomenul kolegy 75letý veterán německé politiky.

Poslanci požadavek předsedy Spolkového sněmu hojně komentovali právě na twitteru. "Mám malé pochopení pro zákaz tweetování ve Spolkovém sněmu. K transparentnosti patří i komentování aktuálního dění," napsal na sociální síti poslanec krajně levicové strany Levice Niema Movassat.

Už ve středu oznámil místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki z liberální FDP, že "fotografování v plenárním sále je na základě usnesení předsednictva zakázáno". Kdo prý bude při takové činnosti přistižen, bude napomenut.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co by se asi dělo, kdyby totéž udělal Zeman? Hašek a Škromach opět úřadují

21.03.2018 08:41 Praha – Slovenský prezident Andrej Kiska odmítl jmenovat novou vládu ve složení, které mu…

Vše bylo jinak? Kuciak a jeho snoubenka nezemřeli tak, jak se původně…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Bratislava – Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uplynul…

Ve Francii zadrželi pašeráky, kteří dováželi štěňata ze Slovenska

20.03.2018 22:00 Paříž - Bývalého veterináře a jeho partnerku zadržela na východě Francie policie kvůli podezření z…

Volby do Evropského parlamentu budou na konci příštího května

20.03.2018 20:44 Brusel - Příští volby do Evropského parlamentu se uskuteční v rozmezí 23. až 26. května 2019.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama