Ve Vatikánu byl postaven vánoční strom

Vatikán - Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu dnes jeřáb vztyčil vánoční strom, který tam letos byl přivezen z oblasti polských Mazurských jezer.

Přidejte svůj názor

Ve Vatikánu byl vztyčen vánoční strom

Je to 28 metrů vysoký smrk a pochází z arcidiecéze Elk v severovýchodním Polsku, odkud jej do Říma za 12 dní přivezl kamion. Smrk je zhruba 60 let starý a před několika lety přišel po úderu blesku o špici, uvedla agentura AP.

Současně začali umělci na náměstí sestavovat i tradičním betlém. Ten letos pochází z italského jihu - věnovalo jej opatství Montevergine, které leží východně od Neapole. Dvacítka figur bude podle tradice neapolských betlémů oblečena do látkových kostýmů. Jednotlivé výjevy jsou inspirovány skutky milosrdenství, informovalo Rádio Vaticana.

Odhalení betlému a rozsvícení stromu je plánováno na 7. prosince v 16:30, na předvečer svátku Neposkvrněného početí Panny Marie. O výzdobu se postarají děti z onkologických oddělení několika italských nemocnic.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se rozhoduje o budoucnosti Evropy? Svět pozorně sleduje Česko

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Paříž/Berlín/Praha - Volba Prahy pro místo konání konference evropských protiimigračních stran…

Komentář Vojtěcha Varyše: Francie v politickém pekle? Volby jako rána za…

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Novým lídrem francouzské pravice, šéfem největší opoziční strany Republikáni (Le Républicans) se…

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama