Kaczyński baví internet. Načapali ho v parlamentu při neobvyklé četbě +VIDEO

Varšava - Zatímco polští poslanci prosazovali sporné zákony o soudech, o změně volebních pravidel či zákaz nedělního prodeje, vůdce vládnoucích konzervativců Jaroslaw Kaczyński byl ponořen do četby atlasu koček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Strana Právo a spravedlnost (PiS)

Vzápětí se na internetu objevily žertovné obrázky s novými plemeny domácích mazlíčků, jako například kočka sněžná (zasypaná po krk ve sněhu), klecová či kanárková (zavřená v kleci po kanárkovi), schodišťová či mezigalaktická. "Nenechme se ošálit," varoval opoziční poslanec Michal Szczerba před rozplýváním se nad čtoucím Kaczyńským, zatímco v zemi se podle něj "hroutí demokracie".

Předseda vládní strany je známý svou slabostí pro kočky a kocoury, kteří s ním sdílejí domácnost zapřisáhlého starého mládence.

zdroj: YouTube

Předsedova kočka - či kocour - se letos v létě stala i hrdinkou - či hrdinou - protivládních demonstrací. "Sláva kočce!" volali demonstranti před Kaczyńského vilkou ve varšavské čtvrti Žoliborz, když se jim v okně místo politika objevil apolitický čtvernožec. "Chce se přidat! Osvoboďte kočku! Je na naší straně," křičeli demonstranti. "

Polská média shledala jistou ironii v tom, že šéf vládnoucí strany si dnes zjevně užíval četbu brožurky ze švýcarsko-německého vydavatelství Ringier Axel Springer, dosud silně přítomného na polském trhu. Kaczyński ale již chystá zákon, který má omezit vlastnění polských médií cizinci, protože to je podle předsedy v rozporu s národními zájmy, poznamenala agentura AP.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav ekonomiky ČR umožňuje dávát víc na obranu, míní Stoltenberg

22.03.2018 14:55 Brusel - Ekonomický růst a stav veřejných financí Česka jsou podle generálního tajemníka NATO…

Babiš dorazil do sídla NATO. Odmítl tvrzení Moskvy spojující ČR s novičokem

22.03.2018 14:51 Aktualizováno Brusel - Český premiér v demisi Andrej Babiš dnes zavítal do centrály NATO v Brusel. Označil za lež…

"Případ pro Poirota". Londýn měl zásoby novičoku, naznačil ruský…

22.03.2018 14:37 Londýn - Diplomatická válka kvůli kauze Skripal mezi Londýnem a Moskvou nebere konce. Ruský…

Pomsta Libyjců za bombardování? Obviněný Sarkozy se rozkřikuje, prý je…

22.03.2018 14:04 Paříž - Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy řekl, že obvinění z nezákonného financování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama