Kaczyński baví internet. Načapali ho v parlamentu při neobvyklé četbě +VIDEO

Varšava - Zatímco polští poslanci prosazovali sporné zákony o soudech, o změně volebních pravidel či zákaz nedělního prodeje, vůdce vládnoucích konzervativců Jaroslaw Kaczyński byl ponořen do četby atlasu koček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Strana Právo a spravedlnost (PiS)

Vzápětí se na internetu objevily žertovné obrázky s novými plemeny domácích mazlíčků, jako například kočka sněžná (zasypaná po krk ve sněhu), klecová či kanárková (zavřená v kleci po kanárkovi), schodišťová či mezigalaktická. "Nenechme se ošálit," varoval opoziční poslanec Michal Szczerba před rozplýváním se nad čtoucím Kaczyńským, zatímco v zemi se podle něj "hroutí demokracie".

Předseda vládní strany je známý svou slabostí pro kočky a kocoury, kteří s ním sdílejí domácnost zapřisáhlého starého mládence.

zdroj: YouTube

Předsedova kočka - či kocour - se letos v létě stala i hrdinkou - či hrdinou - protivládních demonstrací. "Sláva kočce!" volali demonstranti před Kaczyńského vilkou ve varšavské čtvrti Žoliborz, když se jim v okně místo politika objevil apolitický čtvernožec. "Chce se přidat! Osvoboďte kočku! Je na naší straně," křičeli demonstranti. "

Polská média shledala jistou ironii v tom, že šéf vládnoucí strany si dnes zjevně užíval četbu brožurky ze švýcarsko-německého vydavatelství Ringier Axel Springer, dosud silně přítomného na polském trhu. Kaczyński ale již chystá zákon, který má omezit vlastnění polských médií cizinci, protože to je podle předsedy v rozporu s národními zájmy, poznamenala agentura AP.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Seehofer si pochvaluje usmíření mezi Českem a Bavorskem

16.12.2017 11:51 Berlín - Končící bavorský premiér Horst Seehofer dnes jako jeden z úspěchů posledních let vyzdvihl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama