Policie evakuovala stanici metra Oxford Circus v Londýně

Londýn - Policie musela reagovat na zprávy o střelbě na londýnské stanici metra Oxford Circus. Informuje o tom stanice BBC. Policie později uvedla, že neobjevila důkazy o střelci ani střelbě a stanici asi v 18:00 tamního času znovu otevřela.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

policie

Britská dopravní policie nejprve informovala, že na místě zasahují policisté. Zároveň varovala všechny, aby se oblasti v londýnského West Endu vyhnuli. Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti.

"Stanice Oxford Circus je zavřená, vyšetřujeme incident," informoval londýnský dopravní podnik Transport for London. Scotland Yard potvrdil, že situaci prověřovala jako potenciální "teroristický incident". 

Policie vyzvala lidi na ulici Oxford Street, kde se stanice nachází, aby se ukryli do budov a zůstali uvnitř. Na twitteru dodala, že byla přivolána po zprávách o výstřelech na Oxford Street a v metru.

Reportérka BBC Helen Bushby uvedla, že "velký úprk" a že lidé utíkají z nádraží, někteří prý také "křičeli a plakali". Bulvární Daily Mail píše, že evakuovány byly až stovky lidí. 

List The Telegraph později upřesnil, že policie nepředkládá, že by šlo o incident s velkým počtem obětí. Policie má informaci pouze o jedné ženě, která se zranila při útěku z metra. Žádné oběti na životech na místě nejsou, uvádí BBC. Za policejním kordonem nebyly ani žádné sanitky. Na místě zasahovali pouze hasiči. 

Nakonec se ukázalo, že informace o střelbě zřejmě byla jen falešným poplachem. Policie v prohlášení informovala, že vyšetřovatelé neobjevili žádné důkazy o potenciálním střelci či nějaké střelbě. 

Metro prohledali ozbrojení policisté. asi v 18:00 tamního času pak zastávku metra opět otevřeli. Scotland Yard a britská dopravní policie v současné době zkoumají, co vyvolalo masovou paniku. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději ukradli mercedes, který ještě nebyl uveden na trh

22.05.2018 07:15 Varšava - Polští zloději dokázali ukrást vůz značky Mercedes, který ještě nebyl uveden na trh. Díly…

Itálie v nejistotě: Prezident nepotvrdil kandidáta na premiéra, Brusel…

22.05.2018 07:04 Řím - Italský prezident Sergio Mattarella na dnešek pozval k dalším konzultacím ohledně sestavení…

Šéf Facebooku bude o ochraně dat hovořit s vedením europarlamentu

22.05.2018 04:14 Brusel - Zakladatel a šéf americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg se dnes v podvečer setká se…

Mogheriniová tvrdí, že jaderná dohoda s Íránem nemá alternativu

21.05.2018 21:36 Brusel - Mezinárodní jaderná dohoda s Íránem, od které Spojené státy jednostranně odstoupily,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama