Invaze džihádistů do Evropy? Spojené státy varují před hrozivým scénářem

Washington - Podle informací amerického plukovníka Ryana Dillona má mnoho tisíc radikálních extrémistů z hnutí Islámský stát namířeno Evropy. Varování přinesla ruská agentura Lenta s odkazem na britský deník Daily Express.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Terorismus, ilustrační foto

Okolo 26 tisíc bojovníků teroristické organizace Islámský stát může po porážce seskupení v Iráku a Sýrii obrátit svoji pozornost na Evropu. S takovým varováním přišel americký plukovník Ryan Dillon, který vede na americké ambasádě v Londýně oddělení mezinárodní koalice v boji proti IS.

Dle jeho slov probíhá zoufalý boj s islámskými teroristy, ti navíc jsou stále schopni způsobit Evropě škodu, zejména Francii a Spojenému království. Za začátku tohoto týdne se podařilo mezinárodní koalici zastavit skupinu džihádistů, kteří měli namířeno do Evropy. Jejich počet nebyl specifikován.

"Oni (Islámský stát - pozn. red.) už nemají takovou armádu jako před třemi lety. To však neznamená, že je Islámskému státu konec," řekl Dillon pro Daily Express.

Panuje obava, že se po zničení základen Islámského státu v Iráku, Libyi a Sýrii začne organizace koncentrovat na teroristické útoky mimo tyto tři země. Podle Dillona budou terčem útoků evropské státy.

Připomeňme, že Islámský stát prý měl plánovat útok o Vánocích na několik evropských měst. Sociální sítě zaplnily obrázky teroristů v Londýně, New Yorku nebo Paříži. Již dříve přišla od IS prostřednictvím spřízněné agentury Wafa výhrůžka, podle které mají teroristé zaútočit ve Vatikánu.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Seehofer si pochvaluje usmíření mezi Českem a Bavorskem

16.12.2017 11:51 Berlín - Končící bavorský premiér Horst Seehofer dnes jako jeden z úspěchů posledních let vyzdvihl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama