Čokoláda zachránila skupinu migrantů, našli je v Británii zamčené v kamionu

Londýn - Takovou událost Británie nejspíš nepamatuje. Hasiči a policisté zachránili 11 nelegálních migrantů, kteří byli uvězněni v kamionu. Ti si na palubě dávali belgickou čokoládu. Policie migranty zatkla za neoprávněný vstup na britskou půdu. O dění na britské dálnici informoval deník The Telegraph.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Čokoláda, ilustrační fotografie

Jedenáct migrantů, kteří se nelegální cestou dostali na území Velké Británii, přežilo jen díky drahé belgické čokoládě, jež byla nalezena v kamionu, který migranty nevědomky vezl.

Deset Iráčanů, včetně tří dětí, a jeden afghánský občan byli objeveni v tahači poté, co při jedné ze zastávek řidiče vozu slyšeli zákazníci nedaleké kavárny křik. Kamion přitom stál od kavárny přes cestu v odstavném pruhu určeném pro odpočívající řidiče.

Podle svědků musela přivolaná policie zavolat na pomoc hasiče, jelikož zámek přívěsu byl úmyslně poškozený. Majitel kavárny, odkud slyšeli křik migrantů jako první, uvedl, že se uprchlíci "ládovali velmi drahou belgickou čokoládou", kterou kamion převážel.

Jak sám tvrdil, migranti měli obrovské štěstí, jelikož tento typ přívěsu za normálních okolností slouží jako chladící jednotka, ovšem když se převáží čokoláda, je teplota v přívěsu normální. Nebýt této náhody, migranti by nejspíš kruté zimě uvnitř vozu podlehli.

The Telegraph uvádí, že policie migranty doprovodila na zdravotní vyšetření, načež všechny členy posádky kamionu zatkla za nelegální vstup na britskou půdu.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Seehofer si pochvaluje usmíření mezi Českem a Bavorskem

16.12.2017 11:51 Berlín - Končící bavorský premiér Horst Seehofer dnes jako jeden z úspěchů posledních let vyzdvihl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama