Merkelová na šibenici? Soud povolil prodej kontroverzních suvenýrů

Berlín - V období před Vánocemi míří do Německa spoustu turistů, někteří si chtějí užít atmosféru adventních trhů, jiní doufají, že zde pořídí všechny dárky. Letos si však ze své cesty můžou přivést i netradiční suvenýr - za 15 eur je zde k mání miniatura šibenice s nápisem: Rezervováno pro "Mutti" Merkel.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)

Je to poněkud morbidní dekorace, nicméně své zákazníky si to rychle našlo. Snaživý podnikatel z Niedersdorfu zahlédl svou příležitost, která mu nyní přináší velmi dobrý byznys. Inspiroval se totiž pravou šibenicí, která byla použitá během protestů v roce 2015. tehdy demonstranti ve městech nosili šibenici v životní velikostí, kde místo pověšeného trestance vlál kousek papíru se vzkazem, že místo rezervují pro kancléřku Angelu Merkelovou.

Nápad se sice zpočátku setkal s nepochopením, nicméně nyní soud v Sasku překvapivě rozhodl, že prodejem miniaturní šibenice nedochází k žádnému porušení zákona. Suvenýr soudce považuje za "umění" a jako takové by mělo být bráno s rezervou. Ve svém odůvodnění taky prohlásil, že tento symbol nemůže být vnímán jako podpora vyzývající k útokům na kancléřku, čímž nedochází k porušení zákona a prodej šibenice tak povolil.

Soud dále uznal, že miniaturní šibenice symbolizuje "politickou smrt" německé političky, nicméně nemá nic společného s vyvoláváním násilí. V opačném případě mohlo podnikateli hrozit pokuta, stažení produktů z prodeje nebo dokonce tříletý trest odnětí svobody. Šibenice zatím není k dostání po celé zemi, čeští turisté mají však štěstí. Město Niedersdorf se nachází relativně blízko českých hranic, můžete si proto až do Vánoc zajet pro netradiční suvenýr.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Seehofer si pochvaluje usmíření mezi Českem a Bavorskem

16.12.2017 11:51 Berlín - Končící bavorský premiér Horst Seehofer dnes jako jeden z úspěchů posledních let vyzdvihl…

Dohra devět let staré kauzy? Číňané vykupují mléko pro kojence

16.12.2017 11:05 Kodaň - Čínští turisté vykupují kodaňské obchody s organickým mlékem pro kojence. Některé prodejny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama