Švédská policie vyšetřuje další útok proti Židům

Stockholm – Na budovu na židovském hřbitově v Malmö na jihu země dnes zaútočil žhář. Švédská policie tak vyšetřuje už třetí protižidovský incident ve Švédsku za posledních několik dní.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vlajka Švédska

V pátek v Malmö účastníci demonstrace proti kroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozhodl uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele, provolávali protižidovská hesla. V sobotu skupina mladých lidí házela v Göteborgu zápalné lahve na synagogu a přilehlé židovské centrum. V tomto případě policie už zadržela tři podezřelé, které viní z pokusu o žhářství.

Dnes na budovu sloužící náboženským účelům na židovském hřbitově v třetím největším švédském městě hodil kdosi dva hořící předměty, uvedla židovská obec.

Mluvčí policie v Malmö Lars Forstell agentuře AFP řekl, že policisté případ vyšetřují jako pokus o žhářství. Budova podle něj ale neutrpěla vážné škody. Nikdo neutrpěl zranění, zdůraznil rovněž Forstell. Židovská obec označila incident za „mimořádně závažný". „Nemůžeme akceptovat, že jsme se stali terčem hrozeb a útoků," uvedla obec.

Tamní úřady v posledních dnech zpřísnily bezpečnostní opatření v okolí synagog a židovských kulturních center.

Švédský premiér Stefan Löfven a další politici už dříve oba incidenty odsoudili. "V naší švédské společnosti není místo pro antisemitismus. Viníci budou pohnáni k odpovědnosti," sdělil Löfven.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britové zjistili, kdo otrávil Skripalovi. Dva Rusové, kteří poslali tajnou…

21.04.2018 22:09 Aktualizováno Londýn - Britským vyšetřovacím orgánům se podařilo identifikovat dvě osoby, které měly otrávit…

Tisíce lidí pochodují Budapeští, bouří se proti vládě

21.04.2018 21:30 Aktualizováno Budapešť - V centru Budapešti se dnes večer koná další protivládní demonstrace, kterou stejně jako…

Itálie se řítí do krize? Berlusconni se stává stále větším problémem

21.04.2018 21:09 Aktualizováno Řím - V Itálii opět selhaly veškeré snahy o sestavení nové vlády. Když se italský prezident Sergio…

Malé městečko nejstřeženějším místem v Německu? Extremisté slaví…

21.04.2018 19:31 Ostritz (Německo) - Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama