Londýn řeší neobvyklý případ: McDonaldové znásilňování nezletilých

Londýn – S nevídaným případem se setkali kriminalisté z Londýna, kteří prošetřují sérii znásilnění. Zatím se policii přihlásily čtyři školačky ve věku od 13 do 15 let, obětí by však mohlo být až přes 30. Gang se pravidelně scházel v jedné z provozoven McDonald’s ve Stratfordu, kde zřejmě také vyhlížel své oběti. Zatím policisté zatkli tři muže a tři chlapce, podezřelých je však mnohem více.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Restaurace McDonald's, ilustrační foto

Jenom v Anglii a Walesu je každý měsíc zatčeno na 420 mužů podezřelých z dětského zneužívání nebo šíření pornografie, počet nahlášených případů navíc rychle roste. Vedoucí vyšetřovatelka Laura Hillierová z metropolitní policie veřejnosti oznámila, že vyšetřování se rozeběhlo poté, co na policii přišly nezávisle na sobě čtyři dívky a nahlásily znásilnění.

„Všechny potkaly v McDonaldu ve Stratfordu muže nebo chlapce, kteří je odvedli na jiné místo, kde proběhlo znásilnění,“ řekl Hillierová s tím, že obětí by mohlo být mnohem více, policie předpokládá až 30 případů. Podle detektivů si gang vybíral oběti v restauraci nebo okolí, kde se nachází nákupní centrum. Někteří členové gangu bydlí poblíž, ostatní však přijíždí z velké dálky.

Podle vyšetřovatelů jsou oběti z velké škály známostí, některé se na místě měly setkat s protějšky pod příslibem vztahu, jiné se z útočníky neznaly. Jsou zde však i dívky, které přišly, protože jim byly slíbeny drogy nebo alkohol. Ty jsou často používány k tomu, aby gang přinutil dívky k pohlavnímu styku. Protože mnoho dívek a žen bylo pod vlivem drog, samy se pak bojí přihlásit na policii.

V okolí se však scházeli i partneři, kteří výměnou za drogy nabízeli ostatním sex s jejich partnerkou. Gang často využíval podle policie „párty model“, kdy zval celé skupinky mladých dívek na projížďky, alkohol a drogy. Tyto sešlosti pak nejčastěji končily znásilněním, když byly pod vlivem omamných látek. Zločinu se dopouštěli starší muži, podle Hillierové však byli využívání i mladší chlapci, aby přilákali dívky svého věku.

„Tyto případy zneužívání jsou pevně spojeny s nelegálním užíváním drog,“ řekl Simon Bailey z Komise pro ochranu dětí. Podle něj se zločin šíří celou Velkou Británií a obvinění přichází i z míst, která předtím nebyla v hledáčku policie jako možné podezřelé místo. Veřejnost se navíc obává i toho, že většina útočníků pochází z řad muslimských přistěhovalců, což Bailey vyvrátil.

„Zločinci se vyskytují z různých sociálních poměrů, stejně tak jejich obětí. Nemáme žádné statistiky, které by ukazovaly na to, že nějaká skupina se dopouští zločinu více než jiná,“ tvrdí Bailey. Zatím byl ve stratfordském případě zatčen čtyřiatřicetiletý muž, který je podezřelý ze znásilnění a nabízení marihuany, dále jednadvacetiletý mladík za držení nepřiměřeného množství drogy, další mladík za porušení soudního příkazu, že se nesmí nacházet v dotčených místech a dva patnáctiletí chlapci za loupež a pokus koupit či prodat drogy.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama