Dusno v Bruselu: Merkelová trvá na kvótách, Babiše posadili vedle Macrona

Brusel - Tradiční debatou s předsedou europarlamentu Antoniem Tajanim začal v Bruselu summit Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk rozvířil atmosféru svým podkladovým materiálem k diskusi o migraci.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Evropská Unie

Tusk míní, že takzvané "kvóty na migranty" byly nefunkční a debata o jejich dalším využití státy unie pouze rozděluje. Německá kancléřka Angela Merkelová dala před zahájením summitu najevo, že má na věc jiný názor.

"Podklady jednání, které jsme dostali od předsedy Evropské rady, nejsou ještě dostatečné," řekla při příchodu na jednání Merkelová. Řízení migrace navenek je dobré a důležité, "ale potřebujeme i solidaritu uvnitř," dodala. Dublinský systém podle ní nefunguje, proto je potřeba hledat solidární řešení.

Také dosluhující rakouský kancléř Christian Kern Tuska kvůli návrhům v oblasti migrace kritizoval. "Principy myšlení, které vyjádřil v dopise, odmítám s nejvyšší možnou měrou," uvedl Kern.

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes řekl novinářům, že se summit nebude soustředit na brexit. Ve svém vyjádření při příchodu na jednání se soustředil na migraci. Ačkoli nebudou k tomuto tématu žádné písemné výstupy, rozhovory mezi prezidenty a premiéry mohou být podle něj "političtější".

Vedle Marcona sedí na svém prvním summitu český premiér Andrej Babiš, po druhé ruce šéfa české vlády sedí švédský premiér Stefan Löfven.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prázdné ulice, zabarikádované domy. Italy terorizují násilnické gangy

24.02.2018 14:21 Neapol (Itálie) - Koncem ledna na severním předměstí Neapole skupina deseti teenagerů brutálně…

Česko v hledáčku britské tajné služby? Novinář BBC tvrdí, že se stal…

24.02.2018 13:36 Londýn - Zahraniční zpravodaj britské stanice BBC John Simpson tvrdí, že se v komunistickém…

Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám…

24.02.2018 13:18 Aktualizováno Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech…

Italské město ovládly gangy migrantů, tvoří dvě třetiny obyvatel a…

24.02.2018 13:18 Aktualizováno Řím - Casel Volturno, malé město duchů v Itálii, padlo do rukou nigerijských gangů. Právě tak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama