Europarlament vyzval k tvrdšímu boji proti zneužívání dětí a lepší ochraně dětí migrantů

Štrasburk - Europoslanci dnes schválili rezoluci, kterou vyzývají členské země Evropské unie k intenzivnějšímu boji proti sexuálnímu zneužívání a vykořisťování dětí. Rezoluci vytvořenou parlamentním výborem pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci schválili poslanci v poslední den plenárního zasedání poměrem 597 hlasů ku šesti.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Sídlo Evropského parlamentu

Podle poslanců by měly jednotlivé státy důsledněji implementovat obsah evropské směrnice z roku 2011. Poslanci také apelují tak na úřady členských zemí, aby více spolupracovaly mezi sebou navzájem, s unijní policejní agenturou Europol a s firmami v sektoru informačních technologií.

„Zneužívání dětí od kojeneckého věku na internetu i mimo něj je jedním z nejhorších zločinů, které si jako otec mohu představit. Je proto alarmující, že většina členských států, včetně České republiky, doposud plně nezavedla všechna opatření unijní legislativy, která se na prevenci a potírání zneužívání dětí zaměřuje," řekl český europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Šest let stará unijní směrnice o potírání sexuálního zneužívání dětí řeší mimo jiné odstraňování dětské pornografie z internetu a žádá například i konkrétní opatření proti fenoménu „revenge porn". Tím se myslí incidenty, kdy člověk ze zášti vůči někomu zveřejní na internetu jeho kompromitující fotografie či video.

Rada Evropy na základě dostupných informací usuzuje, že zhruba každé páté dítě v Evropě zažije jistou formu sexuálního násilí. Ve více než 70 procentech případů je prý jeho pachatelem někdo, koho dané dítě zná a komu důvěřuje.

Parlament také zdůraznil potřebu lepší ochrany dětí migrantů.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánský konstruktér vraždu novinářky plánoval. Před smrtí ji mučil pilou a…

23.01.2018 16:45 Kodaň - Dánský konstruktér Peter Madsen (47) podle státního zastupitelství vraždu švédské novinářky…

V centru Londýna evakuovali 1450 lidí, vypukla panika

23.01.2018 15:32 Aktualizováno Londýn - V centru Londýna byly dnes celé dopoledne kvůli úniku plynu z potrubí uzavřeny železniční…

Školák v Německu ubodal svého spolužáka

23.01.2018 14:10 Aktualizováno Dortmund - Ve škole v západoněmeckém městě Lünen dnes 15letý školák ubodal 14letého spolužáka. Oběť…

Babiš se zúčastní mnichovské konference, rád by pronesl projev

23.01.2018 13:34 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní mnichovské bezpečnostní konference, která se v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama