V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky USA a Izraele

Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale zakázala vlajky Spojených států a Izraele. Policisté, kteří mají k dispozici tlumočníky, si ilegální projevy a celou protestní akci natáčejí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie

Při předchozích protestech demonstranti vlajky pálili a provolávali antisemitská hesla, což v zemi vyvolalo pobouření. Představitelé židovské komunity protiizraelské a protižidovské skandování na protestech z minulého víkendu odsoudili.

I na dnešním protestním průvodu se policie podle agentury AP snaží zabránit provolávání antisemitských sloganů. Hněv německých muslimů vyvolalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a ohlášení úmyslu přestěhovat tam z Tel Avivu velvyslanectví USA.

Berlínská policie informovala, že účastníci dnešního pochodu byli na omezení, včetně zákazu nošení vlajek, upozorněni v arabštině i v němčině.

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas v článku v týdeníku Der Spiegel zdůraznil, že má být kladen větší důraz na informace o holokaustu v integračních kurzech pro imigranty. Těch do Německa za poslední tři roky přišel více než milion. Mnozí z nich uprchli z Blízkého východu, což vyvolává obavy, že by v Německu mohly zesílit antisemitské nálady.

„Poučení o holokaustu by mělo být na těchto hodinách jednou z vůdčích myšlenek, a ne jen nějakou kapitolou německých dějin," napsal Maas. "Pro rasismus v Německu není místo a každému, kdo chce dlouhodobě zůstat v Německu musí být jasné, že bojujeme proti antisemitismu neonacistů a že nebudeme tolerovat ani jakýkoli antisemitismus, který sem přivezou imigranti," dodal ministr.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba na nádraží v Gentu: Belgická policie zranila muže s nožem

23.01.2018 22:06 Brusel - Policie na hlavním vlakovém nádraží v Gentu na západě Belgie postřelila muže ozbrojeného…

Němci a Rakušané dnes deportovali skupiny cizinců do Afghánistánu a Ruska

23.01.2018 21:34 Berlín/Vídeň - Německo dnes deportovalo dalších 17 Afghánců, kteří neuspěli s žádostí o azyl. S…

Reuters: Drahoš musí vysvětlovat svůj postoj k migraci, Zeman má rád…

23.01.2018 19:17 Londýn/Praha - Agentura Reuters se opět věnuje tématu volby českého prezidenta. Pár dní před druhým…

Eurokomise bude v kauze Čapí hnízdo objektivní a rozvážná, ujistil…

23.01.2018 18:48 Brusel - V případě kauzy Čapí hnízdo bude Evropská komise postupovat objektivně a rozvážně, aby si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama