Uprchlická krize neskončí. Musíme ji řešit rázně, navrhuje europoslanec

Atény - Uprchlická krize, která sužuje Evropu už třetím rokem, jen tak neskončí, pokud nepřijmeme náležitá opatření, jak migraci kontrolovat. Alespoň to si myslí evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopulos. Jaký recept má on sám ke zvládnutí stávající situace? To popsal ve svém blogu na serveru Politico.eu.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Europoslanec Dimitris Avramopulos píše, že migrační vlny se jen tak nezastaví. Místo toho, abychom se báli, kdy přijde další, měli bychom se prý podívat pravdě do očí. 

Ta je podle Řeka taková, že žijeme v migraci dnes a denně. Podle něj žijí v současnosti téměř čtvrt miliardy lidí mimo místo svého narození. Navíc to není konečná, protože v 21. století se "migrace ještě naroste". "Pokud na to chceme být připraveni, musíme jednat už teď," píše Avramopulos.

Avramopulos uznává, evropská migrační krize se pomalu stabilizuje. Připomíná však, že stále zbývá Evropské unii hodně práce. "Musíme splnit naše sliby - především jde o evakuaci tisíců migrantů z Libye, kteří by měli být buď přerozděleni, nebo by se měli s asistencí vrátit na místa, odkud pocházejí. Do června musíme dosáhnout komplexní a spravedlivé azylové reformy," píše v příspěvku.

S migrací se podle řeckého europoslance musí počítat v dlouhodobém horizontu, nedá se totiž vyřešit v krátké době. Avramopulos je toho názoru, že důvodem je migrace úzce spjata s takovými oblastmi jako politika, ekonomika, obchod a vzdělávání.

Podle něj však v Evropě bují něco, co by mohlo snahy o vyřešení migrace zastavit. "Bohužel, nedávná diskuze o migraci - ovlivněná rostoucím nacionalismem, populismem a xenofobií - omezila naše příležitosti k zavedení chytrých a účinných migračních politik na národní i evropské úrovni," tvrdí Avramopulos.

Avramopulos se domnívá, že jsou tyto postoje zbytečné. Podle něj je bláhové a naivní si myslet, že společnost bude v dnešní době striktně homogenní a že se žádná migrace konat nebude.

Řecký europoslanec si myslí, že nakonec všechny státy budou muset migraci přijmout jako normu. Poté prý s migrací nebude problém a teprve poté se začnou efektivně řešit otázky spojené s uprchlíky. Pokud bychom udělali tu chybu, že bychom se otázkou migrace nezabývali, hrozily by nám jak sociální, tak ekonomické problémy.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britové zjistili, kdo otrávil Skripalovi. Dva Rusové, kteří poslali tajnou…

21.04.2018 22:09 Aktualizováno Londýn - Britským vyšetřovacím orgánům se podařilo identifikovat dvě osoby, které měly otrávit…

Tisíce lidí pochodují Budapeští, bouří se proti vládě

21.04.2018 21:30 Aktualizováno Budapešť - V centru Budapešti se dnes večer koná další protivládní demonstrace, kterou stejně jako…

Itálie se řítí do krize? Berlusconni se stává stále větším problémem

21.04.2018 21:09 Aktualizováno Řím - V Itálii opět selhaly veškeré snahy o sestavení nové vlády. Když se italský prezident Sergio…

Malé městečko nejstřeženějším místem v Německu? Extremisté slaví…

21.04.2018 19:31 Ostritz (Německo) - Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama