Uprchlická krize neskončí. Musíme ji řešit rázně, navrhuje europoslanec

Atény - Uprchlická krize, která sužuje Evropu už třetím rokem, jen tak neskončí, pokud nepřijmeme náležitá opatření, jak migraci kontrolovat. Alespoň to si myslí evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopulos. Jaký recept má on sám ke zvládnutí stávající situace? To popsal ve svém blogu na serveru Politico.eu.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Europoslanec Dimitris Avramopulos píše, že migrační vlny se jen tak nezastaví. Místo toho, abychom se báli, kdy přijde další, měli bychom se prý podívat pravdě do očí. 

Ta je podle Řeka taková, že žijeme v migraci dnes a denně. Podle něj žijí v současnosti téměř čtvrt miliardy lidí mimo místo svého narození. Navíc to není konečná, protože v 21. století se "migrace ještě naroste". "Pokud na to chceme být připraveni, musíme jednat už teď," píše Avramopulos.

Avramopulos uznává, evropská migrační krize se pomalu stabilizuje. Připomíná však, že stále zbývá Evropské unii hodně práce. "Musíme splnit naše sliby - především jde o evakuaci tisíců migrantů z Libye, kteří by měli být buď přerozděleni, nebo by se měli s asistencí vrátit na místa, odkud pocházejí. Do června musíme dosáhnout komplexní a spravedlivé azylové reformy," píše v příspěvku.

S migrací se podle řeckého europoslance musí počítat v dlouhodobém horizontu, nedá se totiž vyřešit v krátké době. Avramopulos je toho názoru, že důvodem je migrace úzce spjata s takovými oblastmi jako politika, ekonomika, obchod a vzdělávání.

Podle něj však v Evropě bují něco, co by mohlo snahy o vyřešení migrace zastavit. "Bohužel, nedávná diskuze o migraci - ovlivněná rostoucím nacionalismem, populismem a xenofobií - omezila naše příležitosti k zavedení chytrých a účinných migračních politik na národní i evropské úrovni," tvrdí Avramopulos.

Avramopulos se domnívá, že jsou tyto postoje zbytečné. Podle něj je bláhové a naivní si myslet, že společnost bude v dnešní době striktně homogenní a že se žádná migrace konat nebude.

Řecký europoslanec si myslí, že nakonec všechny státy budou muset migraci přijmout jako normu. Poté prý s migrací nebude problém a teprve poté se začnou efektivně řešit otázky spojené s uprchlíky. Pokud bychom udělali tu chybu, že bychom se otázkou migrace nezabývali, hrozily by nám jak sociální, tak ekonomické problémy.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama