Zdrcená matka si došlápne na Merkelovou: Má na rukou krev mého syna

Berlín - Matka polského řidiče kamionu, který se loni stal první obětí berlínského atentátníka Anise Amriho, dává vinu za smrt svého syna i kancléřce Angele Merkelové. Podobné pocity dávají najevo i další pozůstalí, včetně Čecha Petra Čižmára, jehož manželka Naďa při útoku zahynula.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Angela Merkelová, německá kancléřka

Lukasze Urbana (37) v jeho kamionu, ve kterém čekal na vyložení nákladu, zastřelil Amri loni 19. prosince večer. Nedlouho poté tímto kamionem vjel do prostoru vánočního trhu v západní části německé metropole, kde zabil dalších 11 lidí a na sedm desítek jich zranil.

Rodiče řidiče, kteří už v minulosti přišli o jednoho syna, se s tragédií nesmířili. "Chci paní Merkelové říci, že má na svých rukou krev mého syna," říká Urbanová, která prý měsíce přemýšlela o tom, co šéfce německé vlády při osobním setkání řekne. Merkelové mimo jiné vyčítá, že rodině po útoku ani nezaslala osobní kondolenci.

Šéfka německé vlády dnes na tiskové konferenci v Berlíně připustila, že si je vědoma toho, že si někteří pozůstalí přáli dřívější setkání. Dnešní schůzku ale i tak považuje za velmi důležitou. Postiženým na ní chce dát najevo soucit i odhodlání věci zlepšit. Je jí ale jasné, že ztráta pozůstalých se nedá nikdy odčinit.

Kritická slova na adresu Německa volí také otec Lukasze Urbana. Německá vláda a úřady se podle Henryka Urbana chovaly neuctivě. Urban kritizuje navíc i památník obětem, který bude v úterý na místě útoku odhalen. Jména obětí a země jejich původu budou zvěčněny na schodech pod Pamětním kostelem císaře Viléma na náměstí Breitscheidplatz. "Co to má být za symbol - jméno na schodu?" ptá se rozčarovaný otec polského řidiče.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácenost? Tento řezník vyrábí nápoje z masa

22.01.2018 03:16 Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa.…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama