Zoo v Berlíně truchlí. Uhynulo další mládě ledního medvěda

Berlín - V zoo Tierpark ve východní části Berlína dnes ani ne měsíc od narození uhynulo mládě ledního medvěda. Za poslední rok je to už druhý potomek, o kterého medvědice Tonja přišla.

Přidejte svůj názor

Zvířata

Nadšení po narození medvíděte na počátku prosince bylo veliké. Na svět totiž přišlo téměř přesně 11 let poté, co se v zoo v západní části Berlína narodil slavný lední medvěd Knut.

Už druhé mládě medvědice Tonjy uhynulo dnes ráno. Bylo staré pouhých 26 dní. Návštěvníci zoo jej zatím vidět nemohli, mělo se jim podle původních plánů ukázat na jaře. "Věděli jsme, že úmrtnost mláďat je v prvních týdnech velmi vysoká, přesto jsme deprimovaní a smutní," uvedl kurátor chovu ledních medvědů Florian Sicks.

Už loni na počátku března uhynulo první medvídě, které Tonja porodila. Fritz se dožil čtyř měsíců.

Knuta, který se narodil v prosinci 2006 v zoologické zahradě v západní části Berlína, jeho matka - medvědice Tosca - po porodu odmítla. O mládě se tak museli starat chovatelé. Medvídkův pohnutý osud a roztomilý zjev z něj učinily miláčka nejen celé země, ale i světa. Podle německých médií se na něj do zoologické zahrady ve čtvrti Tiergarten přišlo podívat kolem 11 milionů lidí. Knut uhynul v roce 2011 na virovou encefalitidu, kvůli které se zapotácel a spadl do jezírka ve výběhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Merkelová přivítala plány na setkání zástupců EU a Turecka

20.01.2018 20:56 Sofia - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes při návštěvě Sofie uvítala plán Bulharska na…

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama