Politik se chce před Harryho svatbou zbavit žebráků. Hnus, vzkázala mu charita

Londýn - Okolí Windsorského hradu, ve kterém se bude konat svatba prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové, by měla policie zbavit bezdomovců, a vyřešit tak problém "agresivního žebrání". S tímto rázným požadavkem přišel komunální politik Simon Dudley.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bezdomovec, ilustrační fotografie

Dudley vyzval policii hrabství Berkshire, aby problém bezdomovců v okolí Windsoru řešila "naléhavě". Pouliční žebrání podle něj v okolí historického sídla britských panovníků vytvořilo "nepřátelskou atmosféru" pro místní i turisty. Podle konzervativce Dudleyho si někteří lidé žebráním vydělávají i stovky liber týdně a řada z nich údajně vůbec nejsou bezdomovci.

"Celá situace vrhá na krásné město bohužel nepříznivé světlo," napsal Dudley oblastnímu koordinátorovi boje s kriminalitou Anthonymu Stansfeldovi.

Windsorská organizace, která pečuje o bezdomovce, Dudleyho vyjádření označila za "odpudivé". "Pokud někdo spí na ulici, není to proto, že by si to vybral, ale proto, že se něco v jeho životě pokazilo," uvedl ředitel organizace Windsor Homeless Project Murphy James.

Princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markleová v minulosti označili Windsor za "velmi výjimečné místo". Letos 19. května si na místním hradě v kapli svatého Jiří řeknou své ano. Datum svatby připadá na sobotu, což znamená, že Britové si nebudou muset brát dovolenou, aby mohli ceremoniál sledovat. Britská vláda totiž v reakci na zásnuby sdělila, že neplánuje vyhlásit na den svatby volno, jako tomu bylo v případě svatby prince Williama. William se v roce 2011 oženil s Kate Middletonovou ve Westminsterském opatství v Londýně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci hromadně plují do Španělska. Stráž vystopola 17 lodí, tři se…

27.05.2018 18:33 Barcelona - Španělské pobřežní hlídky zachytily o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti…

V Německu se krátce po sobě zřítila dvě malá letadla, piloti zahynuli

27.05.2018 18:28 Berlín - Při pádu dvou malých letadel ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko dnes zahynuli dva…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 18:01 Aktualizováno Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama