Vášáryová je zklamaná z neúspěchu Horáčka? Drahoš je funkcionář, který bere peníze od bohatých, tvrdí

Bratislava/Praha – Bývalá slovenská herečka a diplomatka Magda Vašáryová patřila k těm, kteří v prezidentské volbě podporovali textaře a producenta Michala Horáčka. Vyhlášení výsledků dokonce sledovala v jeho volebním štábu. A přestože poražený Horáček nabídl Drahošovi pomoc a oficiálně ho pro druhé kolo podpořil, Vašáryová z tohoto kandidáta rozhodně nadšená není.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Vášáryová, Magda

Horáček krátce po vyhlášení výsledků nabídl Drahošovi pomoc například v podobě jeho billboardů. Drahoš také informoval, že týmy Horáčka i dalšího neúspěšného kandidáta Marka Hilšera se zapojí i do plánování jeho kampaně. „Všechny tři týmy se domlouvají, co by se ještě dalo podniknout," řekl vědec.

Vašáryová, která sama před devíti roky bojovala o funkci prezidentky na Slovensku a která v české volbě patřila do Horáčkova týmu, ale Drahoše spíše kritizuje. Odmítá například srovnání někdejšího šéfa Akademie věd ČR a současného slovenského prezidenta Andreje Kisky.

Jiří Drahoš je podle jejího mínění funkcionář, který na předvolební kampaň získal peníze od bohatých lidí a srovnávání s Kiskou se mu nyní hodí, uvedla Vášáryová v rozhovoru pro Aktuality.sk.

„Určitě jejich příběh není podobný. Andrej Kiska byl zcela nezávislým kandidátem, Jiří Drahoš musel posbírat peníze od mnoha bohatých lidí. Pan Kiska přišel jako 'nepolíbený politikou', Jiří Drahoš byl dlouhá léta funkcionářem,“ připomíná slovenská politička.

A co bude Vašáryová dělat po volbách? „To, co dosud. V kampani jsem nebyla součástí výkonného týmu, pouze poradkyní. Víceméně jsem seděla v Bratislavě, odkud jsem posílala expertízy a jezdila do Prahy na porady,“ dodala.

Ještě před volbami někdejší slovenská diplomatka uvedla, že další setrvání současného českého prezidenta Miloše Zemana ve funkci by bylo velké riziko pro Českou republiku. „Voliči můžou z piety zvolit Miloše Zemana, vydat se s ním na Východ a k tomu mít za rok státní pohřeb,“ řekla. Drahoše pak označila za důstojného a distingovaného pokladače věnců.

Vstupte do diskuze (58)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie nevrátí německým aktivistům loď, používali ji k záchraně uprchlíků

24.04.2018 14:10 Řím - Italská justice dnes odmítla vydat německé neziskové organizaci Jugend Rettet (JR) loď…

S jarmulkou na hlavě jde o život? Německá židovská obec vydala varování

24.04.2018 13:36 Berlín - Židé by ve velkých německých městech raději neměli na veřejnosti nosit tradiční pokrývku…

Pellegrini navrhl do funkce ministra vnitra Sakovou, spolupracovala s…

24.04.2018 13:28 Bratislava - Slovenský premiér Peter Pellegrini navrhl do funkce ministra vnitra nynější státní…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 12:48 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama