Chceme Británii zpět v Evropské unii, ještě je čas změnit názor, tvrdí Tusk

Brusel - Donald Tusk, bývalý polský premiér a současný předseda Evropské rady, by byl rád, aby se Velká Británie neodtrhla od Evropské unie. Proč má k "brexitu" takový postoj? To vysvětlil dnes v Bruselu na zasedání Evropské komise. Zprávu zveřejnila mediální agentura AFP.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Donald Tusk

"Pokud britská vláda zůstane u svého rozhodnutí vystoupit z Evropské unie, 'brexit' bude naplněn, se všemi svými negativními následky, v březnu příštího roku," začal dnes svůj projev na zasedání Evropské komise.

"To se však stane jen tehdy, pokud naši britští přátelé nezmění názor," řekl a připomněl výrok britského ministra pro výstup z EU Davida Davise o tom, že "demokracie přestane existovat tehdy, pokud přestane měnit lidem názory".

"Srdce všech lidí na evropském kontinentu nepodlehla žádné změně. Naše srdce vám zůstávají otevřena," uzavřel Tusk v naději, že ke změně rozhodnutí ostrovní země ještě může dojít.

Připomeňme, že dříve se proti "brexitu" vyslovila i řada britských politiků v čele s bývalým předsedou vlády Tony Blairem. 

"Děláme chybu, kterou svět není s to pochopit a kterou nám naše budoucí generace nikdy neodpustí. Rok 2018 je poslední možností, abychom se vyslovili, jestli naše budoucí vztahy s Evropou budou lepší než ty stávající," uvedl Blair v prohlášení na své internetové stránce.

Blair již dříve vyzýval k upuštění od "brexitu", ale podle britských anket jeho slova názor voličů nijak neovlivnila. Bývalý premiér ve svém textu zároveň vyzval současného předsedu Labouristické strany Jeremyho Corbyna, aby společně se svým seskupením proti "brexitu" bojoval.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Willy Toledo je vyšetřován kvůli urážce náboženského cítění

23.05.2018 04:27 Madrid - Španělský herec Javier Bardem kritizoval místní justici za to, že předvolala k soudu jeho…

Konec rasismu a odporu k migraci? Jsme na kritické křižovatce, varuje…

23.05.2018 00:01 NÁZOR - Královská svatba ve Velké Británii byla velmi inkluzívní, zatímco brexit chce zavírat,…

Bulharsko neplní kritéria pro přijmutí eura, tvrdí EK

22.05.2018 21:53 Brusel - Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro…

Šéf Facebooku se v EP omluvil, že se jeho firma málo bránila zneužívání

22.05.2018 21:09 Aktualizováno Brusel - Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg se dnes vpodvečer v Bruselu na setkání s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama