Do voleb v Itálii zasáhlo prase, je z toho divoká slovní přestřelka

Řím - Šéfka pravicové strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová zveřejnila na facebooku fotku prasete mezi odpadky. Zaútočila tak na římskou starostku Virginii Raggiovou z populistického Hnutí pěti hvězd, jejíž radnice se podle Meloniové nedokáže vypořádat s problémem odpadu. Později vyšlo najevo, že pašík patří člence římského mafiánského klanu Casamonica.

Přidejte svůj názor

Vepři

"Fakt, že volební kampaň dohnala Giorgii Meloniovou k tomu, aby zveřejnila fotografii prasete na ulici, se mi nelíbí. Politika by měla vypadat jinak. Zjistili jsme, že zvíře patří člence rodiny Casamonica. Ta místní policii přiznala, že jí pašík utekl předchozí den," uzavřela polemiku Raggiová.

Fotografie a později i video zvířete v ulicích římského předměstí vyvolaly živou diskusi v médiích a na sociálních sítích. Deník Libero Quotidiano středopravé orientace v jednom z titulků napsal, že římskou vlčici vystřídalo prase.

zdroj: YouTube

"Co to má znamenat? Může se snad prase prohrabávat v odpadcích u popelnic jen proto, že patří klanu Casamonica?" reagovala na vystoupení starostky strana Bratři Itálie. Raggiové její členové vzkázali, že by se za problémy s odpadem měla "stydět" a "hlavní město by se měla pokusit vyčistit".

Komik Gene Gnocchi pravici rozzuřil tvrzením, že zvíře se jmenuje Claretta Petacciová podle milenky Benita Mussoliniho. "Clarettu, jejímž jediným hříchem byla láska k Mussolinimu, po jehož boku zemřela, nyní zavrženíhodně přirovnávají k praseti," reagoval pravicový deník Il Giornale.

Italské parlamentní volby se mají konat 4. března. Utkají se v nich tři hlavní politické bloky: strany pravého středu, strany levého středu a Hnutí pěti hvězd. Podle průzkumů vede uskupení pravého středu, jež vytvořilo předvolební koalici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manžela zavražděné poslankyně Coxové dohnaly sexuální aféry, opouští dvě…

18.02.2018 20:53 Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních…

Výrok polského premiéra má vážnou dohru. Na ambasádě v Izraeli se objevil…

18.02.2018 19:47 Aktualizováno Varšava/Tel Aviv- Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci…

Švédsko je na migranty příliš tvrdé? Moc je omezujete, to nejde. Pusťte…

18.02.2018 19:20 Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho…

Na Írán zaútočíme bez váhání, hrozil Netanjahu. Zmínil i Mnichov 1938

18.02.2018 19:11 Aktualizováno Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama