Nedaleko Calais došlo k bitce migrantů, Syřan dopadl zle

Calais - Ve středu večer se nedaleko Calais dostal do vážného sporu s dalšími migranty Syřan. Pobodaný skončil v nemocnici, podle lékařů není ale v ohrožení života.

Přidejte svůj názor

Francouzská policie

Záchranáři byli podle AFP v pondělí večer přivoláni na místo u dálnice nedaleko Calais, kde našli pobodaného muže. Při jejich příjezdu "byla oběť na místě sama", uvedly úřady. Muž utrpěl vážná zranění hrudníku, není ale v ohrožení života. Podle prvotních informací z vyšetřování se Syřan dostal do sporu s migranty z Afghánistánu.

V oblasti severofrancouzského přístavního města Calais zemřeli v loňském roce čtyři migranti, v roce 2016 jich bylo čtrnáct a v roce 2015 dokonce osmnáct.

Do oblasti Calais přišli v posledních několika letech tisíce migrantů, kteří se odsud snaží dostat do Británie. U přístavního města dokonce vzniklo provizorní tábořiště, takzvaná Džungle, kde žilo až 8000 lidí. Na konci roku 2016 jej francouzské úřady zlikvidovaly a v úterý prezident Macron slíbil, že jeho vláda nedopustí, aby tábořiště bylo obnoveno.

V současnosti se podle odhadů na různých místech v okolí Calais zdržuje asi sedm stovek migrantů, kteří se chtějí dostat přes Lamanšský průliv do Británie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci hromadně plují do Španělska. Stráž vystopola 17 lodí, tři se…

27.05.2018 18:33 Barcelona - Španělské pobřežní hlídky zachytily o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti…

V Německu se krátce po sobě zřítila dvě malá letadla, piloti zahynuli

27.05.2018 18:28 Berlín - Při pádu dvou malých letadel ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko dnes zahynuli dva…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 18:01 Aktualizováno Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama