Polsko změní odmítavý postoj k uprchlíkům? Mluvčí vlády rázně utnula spekulace

Varšava - S nástupem téměř nové polské vlády se vyrojily spekulace o možném vstřícnějším postoji kabinetu k uprchlíkům. Varšava ale kurz hododlá měnit.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Mateusz Morawiecki

"Postoj vlády premiéra Mateusze Morawieckého týkající se migrační politiky i tzv. přerozdělování zůstává beze změn. Všelijaká tvrzení, že se něco změnilo, jsou Fake News (lživé zprávy)," napsala na twitteru mluvčí Joanna Kopcińská.

Morawiecki minulý týden částečně obměnil kabinet, z něhož odvolal mimo jiné ministry obrany, zahraničí a ochrany životního prostředí, s jejichž jmény se spojovaly ostré spory s opozicí a bruselskými institucemi EU o ohrožení právního státu v Polsku či o kácení v chráněném Bělověžském pralese.

Vzápětí nový polský premiér absolvoval pracovní večeři se šéfem EK Jeanem-Claudem Junckerem, po níž oba dali najevo vůli pokročit v jednání o stavu vlády práva v Polsku v souvislosti s Bruselem kritizovanou justiční reformou. Hovořili i o migraci, k žádnému sblížení postojů obou stran však podle dostupných informací nedošlo.

Komise začátkem ledna podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti zmíněné trojici visegrádských zemí kvůli trvalému odmítání přijímat uprchlíky na základě kvót.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

BBC pěje ódy na Ledeckou: Nejúžasnější olympijský příběh všech dob?…

17.02.2018 21:53 Aktualizováno Pchjongčchang/Londýn - „Co uděláte, když si nemůžete vybrat mezi lyžováním a snowboardem? No, pokud…

Židé jsou odpovědni za holokaust? Polský premiér rozzuřil izraelské…

17.02.2018 21:41 Mnichov - Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci hájil…

Co se to děje v Maďarsku? Sorosovi lidé varují před katastrofou, Orbán…

17.02.2018 21:39 Aktualizováno Budapešť - Maďarská vláda předložila parlamentu v úterý 13. února legislativní balíček přezdívaný…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama