Itálie se bojí fake news. Občané mohou před volbami hlásit podezřelé zprávy

Řím - Italské parlamentní volby se mají konat 4. března a policie spustila web, kde mohou občané nahlásit podezření na "fake news". Tvůrci těchto lživých zpráv mohou čelit trestnímu stíhání.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Policejní složka, do jejíž gesce spadá dohled nad internetem a telekomunikacemi, každé nahlášené podezření "v mezích možného" vyšetří, sdělila šéfka útvaru Nunzia Ciardiová.

Při vyšetřování policie "identifikuje zdroje" zprávy a pokusí se dohledat takové informace, které by ji vyvrátily. Prokáže-li se, že je zpráva skutečně lživá, policie tuto skutečnost zveřejní na svém webu a na sociálních sítích, informoval ministr vnitra Marco Minniti. Pokud falešná zpráva bude pomlouvačná, anebo z jiného důvodu trestně postižitelná, policie bude moci přistoupit k trestnímu stíhání, dodal Minniti.

Evropská komisařka pro digitální ekonomiku a společnost Mariya Gabrielová v pondělí vyzvala k jednotnému "celoevropskému přístupu" k "fake news" a ustavila skupinu odborníků, jež se bude tímto problémem zabývat.

Podle volebních průzkumů vede uskupení pravého středu, jež vytvořilo předvolební koalici. Ta by podle průzkumu Euromedia Research získala 39 procent hlasů, strany levého středu 19,7 procenta hlasů a Hnutí pěti hvězd 26,3 procenta hlasů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Sex bez písemného souhlasu je znásilnění, rozhodli poslanci. Nový zákon…

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Vládní návrh zákona o výslovném souhlasu k pohlavnímu styku prošel. Většina poslanců mu dala…

Němci mají smůlu, jejich firmy už nezískají žádnou zakázku od Saúdské…

25.05.2018 20:41 Frankfurt - Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, nespokojený s politikou Německa v oblasti…

Belgie zadržela dva muže napojené na teroristy

25.05.2018 20:12 Brusel - Belgická policie zadržela dva muže v rámci vyšetřování teroristických útoků spáchaných 13.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama