Rakouský ministr nařídil vznik jednotky na ochranu hranic

Vídeň - Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl hodlá vytvořit novou policejní "jednotku na ochranu hranic". Byla by nasazena v případě opakování situace z roku 2015, kdy po takzvané balkánské stezce přes Rakousko putovaly statisíce migrantů.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Herbert Kickl

Kickl ve vládě kancléře Sebastiana Kurze reprezentuje protiimigrační Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). "Určitě se nesmí opakovat rok 2015. Proto jsem vydal pověření, aby se vybudovala jednotka na ochranu hranic. Cílem je, aby bylo možné během několika hodin zajistit řádnou ochranu hranice," uvedl v rozhovoru pro list Tiroler Tageszeitung.

Nová pohotovostní jednotka policie by podle něj mohla "v případě potřeby zajistit hraniční přechod" a kontrolovat totožnost lidí, kteří by se přes něj snažili projít. "Prosté posílání lidí dál se nebude opakovat," ujistil ministr.

Kickl sám sebe v rozhovoru označil za zastánce "spořádané azylové politiky". "Ochrana vnějších hranic EU, ochrana státní hranice, investovat v zemích původu uprchlíků, do země pouštět co možná nejméně uprchlíků a u lidí, kteří potřebují zvláštní ochranu, najít cestu, jak je k nám dopravit legálně, ale za našich podmínek a kritérií," vyčetl ministr své zásady v migrační politice. "Zároveň zvýšíme počet deportací," dodal.

Minulý týden upoutal Kickl pozornost svým návrhem, aby se žadatelé o azyl v budoucnosti ubytovávali "koncentrovaně" ve větších střediscích. Opoziční politici jeho slova označili za "jazyk nacionálního socialismu". Domněnku, že slovo zvolil záměrně s odkazem na nacistické koncentrační tábory, Kickl ale odmítl.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Sex bez písemného souhlasu je znásilnění, rozhodli poslanci. Nový zákon…

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Vládní návrh zákona o výslovném souhlasu k pohlavnímu styku prošel. Většina poslanců mu dala…

Němci mají smůlu, jejich firmy už nezískají žádnou zakázku od Saúdské…

25.05.2018 20:41 Frankfurt - Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, nespokojený s politikou Německa v oblasti…

Belgie zadržela dva muže napojené na teroristy

25.05.2018 20:12 Brusel - Belgická policie zadržela dva muže v rámci vyšetřování teroristických útoků spáchaných 13.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama