V centru Londýna evakuovali 1450 lidí, vypukla panika

Londýn - V centru Londýna byly dnes celé dopoledne kvůli úniku plynu z potrubí uzavřeny železniční nádraží Charing Cross a Waterloo East a také některé ulice. Evakuace oblíbeného klubu podle komentářů na sociálních sítí způsobila paniku.

Přidejte svůj názor

Policie Velké Británie

Z oblasti bylo už v nočních hodinách preventivně evakuováno na 1450 lidí. Obě nádraží už byla otevřena, informovala po poledni BBC. Odborníkům se podařilo únik plynu po několika hodinách opět zastavit poté, co našli jeho zdroj v potrubí v ulici Craven Street, v blízkosti známé londýnské tepny The Strand. Některá dopravní omezení a evakuace i odpoledne ještě zůstávaly v platnosti.

Experti naměřili ve vzduchu vysoké koncentrace plynu. "V poslední době už se to párkrát stalo," řekl mluvčí hasičů. Mnohá potrubí v britském hlavním městě jsou podle něj zastaralá a jejich výměna se uskutečňuje postupně. Plyn dnes unikal z prasklého potrubí, které mezitím opravila plynárenská společnost Cadent.

Evakuace klubu Heaven způsobila paniku. "Doslova chaos, lidé padali na schodech," citoval jeden z příspěvků server deníku The Daily Mirror. "Jakmile jsme od ochranky slyšeli slovo evakuace, všichni se snažili dostat ven co nejrychleji," napsal další návštěvník klubu. Místní obyvatelé a lidé z hotelu byli evakuováni do hotelu Royal Horseguards v komplexu Whitehall Court.

Policie nadále doporučuje řidičům a veřejnosti, aby se oblasti vyhýbali. Uzavírky způsobily přeplněnost ostatních nádraží, jako je například London Bridge, a společnost Southeastern informovala, že zavedla opatření na "kontrolu davů".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právní peklo: Soud odmítl zneplatnit žijícímu muži úmrtní list

17.03.2018 19:06 Aktualizováno Bukurešť - Rumunský kuchař Constantin Reliu strávil přes 20 let v Turecku. Když se letos v lednu…

Ať vysvětluje Moskva! Slovensko i Švédsko odmítají spojitost s Novičokem

17.03.2018 18:10 Bratislava/Stockholm - Slovensko ostře reaguje na dnešní vyjádření ruské diplomacie, která…

Kiska pohrozil. Chce nepolarizující vládu, jinak důsledně využije pravomoci

17.03.2018 16:26 Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho…

Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, velvyslanec byl na koberečku

17.03.2018 14:40 Aktualizováno Londýn/Moskva - Diplomatická válka mezi Ruskem a Británií vstupuje do další fáze. Moskva vyhostí 23…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama