Václav Klaus je uvězněn v Alpách. Kvůli sněhové kalamitě se nemůže vrátit do Prahy, tak poslal VIDEO

O bývalém prezidentovi Václavu Klausovi je všeobecně známo, že je velkým milovníkem sportu, a to jak letních, tak i zimních. Jeho záliba se mu ale nyní vymstila – zůstal totiž odříznut v jednom z lyžařských center v rakouských Alpách.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Václav Klaus uvízl v Alpách

Husté sněžení a lavinové nebezpečí odřízly několik alpských středisek. Tisíce lidí tak uvízli nejen v ve švýcarském Zermattu, ale i ve střediscích v rakousku či Itálii. A mezi nimi je i někdejší český prezident Václav Klaus.

„Namísto klidného nedělního odjezdu do Prahy sněhová kalamita, lavinový stupeň č. 5 (na stupnici 1-5) a všechny cesty až do odvolání uzavřené. Prezident Klaus je tak poprvé na dovolené, i když nedobrovolně. Nezbývá, než jít na obstler,“ informoval na sociálních sítích Institut Václava Klause.

Zároveň přidal i video, na kterém sám Klaus popisuje svou situaci. „Myslím, že je to obrovské vítězství, že příroda pomohla, takže do té Prahy se vůbec nedá dojet,“ říká Klaus, který uvízl v tyrolském středisku Kühtai. Na videu za ním jsou vidět hromady sněhu, který navíc také stále hustě padá z nebe.

„Škoda, že u nás taky takhle nenasněží, třeba by se řadě lidí před těma volbama rozbřesklo,“ zasnil se Klaus, který otevřeně podpořil stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Prý je kalamita i v Praze, kde napadlo asi pět centimetrů. „Tady je to asi deset metrů. Jdeme na obstler,“ dodal Klaus s odkazem na pálenku z ovoce.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Willy Toledo je vyšetřován kvůli urážce náboženského cítění

23.05.2018 04:27 Madrid - Španělský herec Javier Bardem kritizoval místní justici za to, že předvolala k soudu jeho…

Konec rasismu a odporu k migraci? Jsme na kritické křižovatce, varuje…

23.05.2018 00:01 NÁZOR - Královská svatba ve Velké Británii byla velmi inkluzívní, zatímco brexit chce zavírat,…

Bulharsko neplní kritéria pro přijmutí eura, tvrdí EK

22.05.2018 21:53 Brusel - Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro…

Šéf Facebooku se v EP omluvil, že se jeho firma málo bránila zneužívání

22.05.2018 21:09 Aktualizováno Brusel - Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg se dnes vpodvečer v Bruselu na setkání s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama