Schulz je šašek, dobře že prohrál, útočí Robejšek

Praha - Sousední Německo žije tamním povolebním vyjednáváním. Zdá se, že zemi opět povede velká koalice v čele s Angelou Merkelovou. Co o tamní situaci soudí Petr Robejšek?

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Martin Schulz

Robejšek se k situaci obšírně vyjadřuje na svém Facebooku. Píše mimo jiné o tom, jak to dle jeho názoru bylo s plánovaným vládním angažmá lídra německých sociálních demokratů Martina Schulze. „Schulz chtěl ministerstvo zahraničí vyrvat z rukou jiného neúspěšného předsedy SPD Gabriela, kterému ho navíc sám slíbil. Ale Schulz chtěl pro sebe prebendu za to, že svojí politickou neschopností úspěšně snížil již tak nízké volební preference SPD.“ tvrdí Robejšek. Podle něj ho k ústupu přiměl až enormní tlak zevnitř samotné SPD.

Robejšek patří k dlouhodobým kritikům Martina Schulze a nešetří jej ani teď. „Martin Schulz je dokonalým ztělesněním současného západoevropského politika. Sebestředný, intelektuálně podprůměrný, neuvěřitelně arogantní a nespolehlivý. Po prohraných parlamentních volbách řekl, že jeho strana půjde do opozice a že on nikdy nebude ministrem v kabinetu Angely Merkelové. Pár týdnů poté chtěl, skryt za dětinsky primitivní argumenty, oba tyto sliby porušit. A stalo se mu to, co se (bohužel) ostatním jemu podobným postavám nestává dost často. Prohrál všechno.“ píše český politolog, jež v Německu dlouho profesně působil.


Na závěr si ve svém komentáři neodpustil ani lehce alegorický příměr. „Předseda karnevalového výboru z Kolína nad Rýnem doporučil Schulzovi (ještě před dnešním zakončením jeho kariéry), aby si oblékl masku šaška. To je ale nespravedlivé vůči šaškům. Protože ti, na rozdíl od Schulze, ze sebe dělají blázny záměrně.“.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V rakouské zoo uhynul slavný orangutan, měl i profil na facebooku

22.05.2018 15:36 Vídeň - V rakouské zoologické zahradě u zámku Schönbrunn uhynula samice orangutana, která se…

Itálie stále bez premiéra. Na Conteho praskl akademický skandál, Brusel…

22.05.2018 15:16 Aktualizováno Řím - Italský prezident Sergio Mattarella zatím stále ještě nerozhodl o tom, zda jmenuje premiérem…

Brusel tlačí na výuku jazyků v EU: Středoškolák má znát dvě cizí řeči

22.05.2018 14:24 Brusel - Silnější podpora výuky cizích jazyků je částí vzdělávací iniciativy, se kterou dnes přišla…

Slovensko zvažuje zvláštní svátek k výročí ČSR, návrh vyvolal rozruch

22.05.2018 13:42 Bratislava - Slovensko jednorázově zvažuje zavedení mimořádného státního svátku ke 100. výročí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama