Schulz je šašek, dobře že prohrál, útočí Robejšek

Praha - Sousední Německo žije tamním povolebním vyjednáváním. Zdá se, že zemi opět povede velká koalice v čele s Angelou Merkelovou. Co o tamní situaci soudí Petr Robejšek?

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Martin Schulz

Robejšek se k situaci obšírně vyjadřuje na svém Facebooku. Píše mimo jiné o tom, jak to dle jeho názoru bylo s plánovaným vládním angažmá lídra německých sociálních demokratů Martina Schulze. „Schulz chtěl ministerstvo zahraničí vyrvat z rukou jiného neúspěšného předsedy SPD Gabriela, kterému ho navíc sám slíbil. Ale Schulz chtěl pro sebe prebendu za to, že svojí politickou neschopností úspěšně snížil již tak nízké volební preference SPD.“ tvrdí Robejšek. Podle něj ho k ústupu přiměl až enormní tlak zevnitř samotné SPD.

Robejšek patří k dlouhodobým kritikům Martina Schulze a nešetří jej ani teď. „Martin Schulz je dokonalým ztělesněním současného západoevropského politika. Sebestředný, intelektuálně podprůměrný, neuvěřitelně arogantní a nespolehlivý. Po prohraných parlamentních volbách řekl, že jeho strana půjde do opozice a že on nikdy nebude ministrem v kabinetu Angely Merkelové. Pár týdnů poté chtěl, skryt za dětinsky primitivní argumenty, oba tyto sliby porušit. A stalo se mu to, co se (bohužel) ostatním jemu podobným postavám nestává dost často. Prohrál všechno.“ píše český politolog, jež v Německu dlouho profesně působil.


Na závěr si ve svém komentáři neodpustil ani lehce alegorický příměr. „Předseda karnevalového výboru z Kolína nad Rýnem doporučil Schulzovi (ještě před dnešním zakončením jeho kariéry), aby si oblékl masku šaška. To je ale nespravedlivé vůči šaškům. Protože ti, na rozdíl od Schulze, ze sebe dělají blázny záměrně.“.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Corbyn vrací úder: Aféra s StB je projev strachu z nástupu labouristů k…

20.02.2018 21:16 Londýn - Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes poprvé veřejně odmítl obvinění z…

Maďarský parlament podpořil Polsko ve sporu s EU

20.02.2018 20:46 Budapešť - Maďarský parlament dnes schválil rezoluci, v níž vyjádřil podporu Polsku ve sporu s…

Správce filmového nelegálního serveru dostal ve Francii dva roky

20.02.2018 19:50 Paříž - Soud ve francouzském městě Nanterre u Paříže poslal na dva roky do vězení provozovatele…

Puigdemont chce za premiéra uvězněného Sáncheze

20.02.2018 19:23 Barcelona - Uprchlý katalánský expremiér Carles Puigdemont hodlá jako kandidáta na předsedu vlády…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama