V Bulharsku zatkli významného člena IS, do země pronikl mezi uprchlíky

Sofia - V Bulharsku zadrželi Maročana, který byl dle vyšetřovatelů významným členem Islámského státu (IS). Společně s 26 migranty ilegálně přešel hranici z Turecka. Skupinu tvořilo šest mužů, šest žen a děti.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Islámský stát (ISIS)

Mluvčí generálního prokurátora Rumjana Arnaudovová bulharské státní televizi BNT sdělila, že Maročana zadržely pohraniční hlídky v polovině ledna.

Zatímco 26 zadržených uprchlíků, kteří byli všichni příbuzní, hned požádalo o udělení "humanitárního statusu", dotyčný muž, který, jak se později ukázalo, byl Maročan, tak neučinil. Policisté u něj našli pět identifikačních dokumentů, včetně syrského občanského průkazu a pasu a španělského občanského průkazu. Všechny byly falešné.

Bulharské úřady následně při získávání informací o zadrženém v Sýrii zjistily, že jde o významného člena IS. Díky mezinárodní spolupráci pak vyšlo najevo, že po tomto muži vyhlásily pátrání marocké úřady.

Muž je obviněn z přípravy teroristických akcí, z nedovoleného držení střelných zbraní, z ohrožení bezpečnosti a veřejného pořádku v Maroku a z organizování rozsáhlého náboru lidí pro teroristickou organizaci. Interpol navíc upozornil, že kromě střelných zbraní a munice může hledaný disponovat i pásem s výbušninami a ručními granáty.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 17:20 Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

Obří zábavní park v Německu zachvátil požár, tisíce evakuovaných +VIDEO

27.05.2018 16:18 Aktualizováno Berlín - Zábavní park v Rustu na jihu Německa, kde v sobotu přes 500 hasičů bojovalo s velkým…

Macron se vložil do Libye, v Paříži se sejdou aktéři tamního konfliktu

27.05.2018 13:45 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron svolal na příští týden do Paříže hlavní aktéry…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama