Saakašvili žádá EU a Merkelovou o pomoc v boji proti Porošenkovi

Berlín - Michail Saakašvili dnes v německém tisku vyzval Evropskou unii a spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou, aby mu pomohly v boji proti ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi. Gruzínského exprezidenta v pondělí v Kyjevě zadrželi ukrajinští pohraničníci a násilím ho deportovali do Polska.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Michail Saakašvili

"Pokud Evropská unie a především kancléřka Angela Merkelová nic nepodniknou, Ukrajina se rozpadne," uvedl Saakašvili v rozhovoru pro list Bild. "Porošenko ničí Ukrajinu a mě chce uklidit, protože bojuji s úplatkáři," tvrdí bývalý Porošenkův stoupenec, který se s ukrajinským prezidentem rozešel a tvrdě ho kritizuje za údajné tolerování korupce.

Saakašviliho v pondělí násilím ho deportovali do Polska, odkud se loni v září na Ukrajinu dostal. Jeho stoupenci ho tehdy před odpor pohraniční stráže převedli přes polsko-ukrajinskou hranici. Kyjevský soud pak rozhodl, že politik je na Ukrajině nelegálně.

Saakašvili se hodlá na Ukrajinu vrátit. "Naplánovány jsou velké demonstrace, na Ukrajinu se vrátím zákonnou cestou," řekl pro Bild.

Bývalý prezident je v Tbilisi stíhán za údajné zneužití pravomocí, v jedné kauze byl odsouzen na tři roky. Žádost o jeho vydání už Gruzie odeslala na Ukrajinu, která se ale rozhodla Saakašviliho odeslat do Polska.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová prý jmenuje do vlády kritika Spahna

25.02.2018 08:48 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se údajně rozhodla jmenovat do nově vznikající vlády…

V Itálii demonstrují v ulicích desetitisíce lidí

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Řím - Napjatou předvolební atmosféru v Itálii dnes přiostřilo několik velkých demonstrací, kterých…

Prázdné ulice, zabarikádované domy. Italy terorizují násilnické gangy

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Neapol (Itálie) - Koncem ledna na severním předměstí Neapole skupina deseti teenagerů brutálně…

Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám…

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama