Poplach v budově britského parlamentu: Policie zasahovala kvůli nálezu bílého prášku

Londýn – V britském parlamentu zasahuje metropolitní policie. Podle médií byla dnes ráno zavolána do budov parlamentu, aby prověřila "bílý prášek", který byl nalezen v podezřelém balíčku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie

Server The Independent mluví o tom, že policie uzavřela část Parlamentu po objevení „podezřelého balíčku. Ten se údajně nacházel v prostorách, kde se pohybují ministři.

Balíček byl údajně nalezen na chodbě, která je pod zasedacím sálem Dolní sněmovny, a kde má kanceláře hned několik ministrů. Parlament je ale tento týden prázdný, takže většina ministrů není v současné době ve Westminsteru, uvádí The Independent.

"Policie v současné době vyšetřuje incident na půdě parlamentu," potvrdil mluvčí sněmovny, který ale nemohl sdělit žádné bližší informace. 

Policejní zdroj uvedl, že skutečnost, že byla evakuována pouze chodba a okolní oblasti nikoliv, naznačuje, že důstojníci tento incident nepovažují za velké bezpečnostní riziko.

Tomu nasvědčuje i fakt, že Westminsterský palác nebyl úplně uzavřen. Hlavní vchod Carriage Gate, kde loni v březnu došlo k teroristickému útoku, je otevřen jako běžně. Přesto na místo podle médií dorazilo větší množství policistů. 

Později policejní mluvčí uvedl: "V úterý 13. února kolem 11:36 hodin byla policie informována o podezřelém balíčku, který byl doručen do kanceláře ve Westminsterském paláce. Policie je na místě. Dopis obsahoval bílý prášek, který je v současnosti vyhodnocován odborníky. Kancelář zůstává v tuto chvíli uzavřená, ale zbytek paláce Westminster je otevřený."

Mluvčí metropolitní policie také dodal, že o všem byly informováni detektivové z jednotky pro boj proti terorismu byli informováni, kteří případ vyšetřují. Později bylo oznámeno, že prášek nebyl nebezpečný. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Berlusconi chce ve volbách dosáhnout na 40 procent hlasů

25.02.2018 16:26 Milán - Italský expremiér Silvio Berlusconi, který v nadcházejících parlamentních volbách usiluje o…

Merkelová a Macron tlačí na Putina, aby zastavil boje v Sýrii

25.02.2018 15:53 Berlín/Paříž/Moskva - Vedoucí představitelé Německa a Francie dnes vyzvali ruského prezidenta, aby…

Evropa nebere svou obranu vážně? Její výdaje na ni jsou nízké

25.02.2018 13:00 Spojené státy americké jsou jedny ze tří členů NATO splňující závazek vynaložení dvou procent HDP…

Lékaři a zdravotní sestry ve východní Ghútě kolabují. Možnosti péče jsou…

25.02.2018 12:12 Brusel/Praha/Damašek - Počty obětí ve východní Ghútě dramaticky rostou. Možnosti poskytování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama