Francie je připravena zaútočit na Sýrii

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zdůraznil, že jeho země "udeří" v Sýrii, pokud se potvrdí, že v ní bylo použito chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu.

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Armáda Francie

"Co se týče chemických zbraní, stanovil jsem 'červenou linii', velmi jasně to znovu potvrzuji," řekl prezident podle agentury Reuters během setkání s novináři v Paříži.

Dodal, že pokud by francouzské tajné služby či jiné orgány měly důkazy, že byly zakázané chemické zbraně použity, zasáhla by francouzská armáda místo, odkud byly přepraveny či kde byly sestrojeny. Zároveň ale tvrdil, že nyní takové důkazy neexistují.

Navzdory hrozbě "okamžité" vojenské reakce ze strany Paříže a Washingtonu a slibům syrského vládnoucího režimu, že zničí všechny své zásoby chemických zbraní, ze Sýrie opakovaně přicházejí zprávy o útocích zejména pomocí chloru.

Naposledy měl dýchací potíže asi tucet lidí počátkem února v oblasti ovládané protirežimními povstalci, na kterou útočí dlouhodobě provládní síly.

Pouze jednou vojensky odpověděly na chemický útok v dubnu 2017 Spojené státy, a to poté, co po útoku připisovaném syrskému režimu zahynulo 87 lidí, včetně dětí. Syrská vláda odpovědnost ale popřela.

Vstupte do diskuze (81)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii demonstrují v ulicích desetitisíce lidí

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Řím - Napjatou předvolební atmosféru v Itálii dnes přiostřilo několik velkých demonstrací, kterých…

Prázdné ulice, zabarikádované domy. Italy terorizují násilnické gangy

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Neapol (Itálie) - Koncem ledna na severním předměstí Neapole skupina deseti teenagerů brutálně…

Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám…

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech…

To je ostuda. Chovatelé dobytka vypískali Macrona na výstavě

24.02.2018 19:00 Aktualizováno Paříž - Několikaminutový pískot chovatelů hovězího dobytka dnes přivítal francouzského prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama