Vyhnanec Saakašvili je v Nizozemsku, chce cestovat po Evropě

Amsterdam - Michail Saakašvili, jehož ukrajinské úřady v pondělí vyhostily do Polska, je v Nizozemsku. Gruzínský exprezident, který na Ukrajině vedl demonstrace za svržení prezidenta Petra Porošenka, má za manželku nizozemskou občanku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Gruzie

Informovala o tom dnes nizozemská tisková agentura ANP. Nizozemské ministerstvo zahraničí zatím tuto zprávu nepotvrdilo.

Podle ukrajinských médií chce gruzínský politik v Nizozemsku pobýt s manželkou Sandrou Roelofsovou a dvěma syny. Prohlásil, že pak se "bude pohybovat po Evropě a věnovat se politické činnosti". Kam má konkrétně namířeno, novinářům neřekl.

Saakašvili se na Ukrajině politicky angažoval od roku 2015 a od Porošenka dostal i ukrajinské občanství. Vztahy mezi oběma politiky ale postupně ochladly a gruzínský exprezident o ukrajinské občanství přišel. Gruzínské občanství mu gruzínské úřady odebraly už dříve. Ve své rodné zemi je Saakašvili obviněn a v jednom případě už i odsouzen za zneužívání pravomocí.

V pondělí byl z Ukrajiny vyhoštěn, neboť se do země podle ukrajinských úřadů dostal nezákonně. Saakašviliho loni v září silou přenesly přes polsko-ukrajinskou hranici stovky jeho příznivců. Politik tvrdí, že důvodem nynější deportace je jeho kritika Porošenka za tolerování korupce.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manžela zavražděné poslankyně Coxové dohnaly sexuální aféry, opouští dvě…

18.02.2018 20:53 Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních…

Výrok polského premiéra má vážnou dohru. Na ambasádě v Izraeli se objevil…

18.02.2018 19:47 Aktualizováno Varšava/Tel Aviv- Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci…

Švédsko je na migranty příliš tvrdé? Moc je omezujete, to nejde. Pusťte…

18.02.2018 19:20 Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho…

Na Írán zaútočíme bez váhání, hrozil Netanjahu. Zmínil i Mnichov 1938

18.02.2018 19:11 Aktualizováno Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama