Oxfam prošetří skandál s prostitutkami, slibuje šéfka organizace

Londýn - Charita Oxfam vytvoří komisi, která vyšetří obvinění ze sexuálního zneužívání žen. Britská vláda pohrozila, že pokud organizace skandál podrobně nevyšetří, zastaví jí přísun financí, což by v kombinaci s možnou ztrátou důvěry řady dárců mohlo mít vážné dopady na její provoz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Skandál vypukl, když vyšlo najevo, že si sedm zaměstnanců Oxfamu na misích na Haiti, které v roce 2010 postihlo zemětřesení, a v Čadu platilo prostitutky. Peníze za sex dávali ženám, kterým měli ve skutečnosti jako humanitární pracovníci pomáhat.

Výkonná ředitelka organizace Oxfam International Winnie Byanyimaová dnes uvedla, že Oxfam zajistí spravedlnost a "odčiní minulost". Vyzvala také všechny sexuální oběti zneužité pracovníky charity, aby jejich počínání oznámily.

"Z hloubi mého srdce, odpusťte nám, odpusťte Oxfamu," řekla Byanyimaová, která je podle BBC dosud nejvýše postavenou představitelkou organizace, jež připustila reálnost obvinění a veřejně o aféře promluvila.

Vedle vytvoření nezávislé komise k vyšetření praktik pracovníků Oxfamu charita podle Byanyimaové posílí tým kontrolující jejich činnost nebo vytvoří bezpečný a důvěryhodný systém, s jehož pomocí bude možné na nepřípustné činy upozornit.

Kvůli aktuálním obviněním se již vzdala funkce zástupkyně šéfa britské pobočky Oxfamu Penny Lawrencová. Spolupráci s charitou rovněž ukončilo několik zvláštních vyslanců, mezi nimi britská herečka Minnie Driverová, senegalský hudebník Baaba Maal či bývalý arcibiskup Kapského Města Desmond Tutu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko možná vyhostí ruské diplomaty, řekl Babiš na summitu EU

23.03.2018 07:27 Aktualizováno Praha/Brusel - Český premiér v demisi Andrej Babiš v noci na dnešek po jednání summitu Evropské…

V Bruselu se začalo jednat o reakci na Skripalovu kauzu, Babiš jednal s…

22.03.2018 21:12 Brusel - Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie začali dnes na summitu v Bruselu jednat…

Polsko podlehlo tlaku EK? Poslanci navrhli úpravu soudního zákona

22.03.2018 21:05 Varšava - Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) dnes přišla s návrhem úprav kontroverzní…

Macron zažívá krušné chvíle. Francii ochromila rozsáhlá stávka, vypukly i…

22.03.2018 20:51 Aktualizováno Paříž - Po celé Francii dnes stávkují tisíce železničářů, pracovníků pařížské městské dopravy. K…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama