Západ otevřel dveře islámu. Maďarsko je bašta proti migraci, chválil se Orbán v poselství

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pronesl tradiční poselství o stavu země. Hovořil o roli Maďarska jakožto bašty proti migraci. Varoval před nebezpečím přicházejícím ze západních zemí. Zdrojem tohoto nebezpečí jsou podle něj politici v Berlíně, Paříži a Bruselu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Politici v Berlíně, Paříži a Bruselu podle Orbána tlačí Maďarsko k přijetí politiky, která z jejich zemí učinila imigrantské státy a otevřela dveře k ústupu křesťanství a k šíření islámu. "Domníváme se, že křesťanství je poslední nadějí Evropy," prohlásil Orbán. V souvislosti s migrací pochválil "příkladný" výkon maďarských policejních sil i hraniční plot.

Orbán rovněž uvedl, že vláda nebude nečinně přihlížet snahám o realizaci "Sorosova plánu". Odkazoval tak na údajný plán amerického finančníka a filantropa maďarského původu George Sorose dopravovat do Evropy migranty, píše agentura MTI.

Maďarská vláda tento týden poslala do parlamentu návrh zákona, který získal přezdívku "Stop Sorosovi". Zákon by ministrovi vnitra umožnil zakázat nevládní organizace podporující migraci s odůvodněním, že představují ohrožení národní bezpečnosti. Předloha také počítá s pětadvacetiprocentním zdaněním zahraničních darů nevládním organizacím, podporujícím migraci. "Když bude potřeba, budeme nasazovat silnější a silnější právní zbraně," prohlásil Orbán. "Budeme bojovat rovněž na mezinárodní scéně," dodal.

Šéf kanceláře premiéra Antal Rogán uvedl, že vláda hledá v zahraničí aliance, které by podpořily opatření proti migraci. Dodal, že Orbán bude mít tuto skutečnost na paměti, když se příští týden setká s australským ministrem zahraničí.

Rogán rovněž poukázal na malou důvěryhodnost opozičních stran. "Ačkoli jim nyní došlo, že lidé v Maďarsku nechtějí imigraci, a odmítají imigrační politiku Bruselu, nemá smysl věnovat pozornost tomu, co říkají nyní, ale tomu, co říkali a dělali dříve," uvedl. "Kdyby se levicové strany v roce 2014 dostaly do vlády, nebyl by postaven plot a v Maďarsku by byly obří uprchlické tábory," dodal.

Maďarsko v dubnu čekají parlamentní volby. Orbán dnes uvedl, že jeho strana Fidesz se od ostatních politických stran liší svou láskou k Maďarsku. "Vášnivě milujeme Maďarsko a udělali bychom pro něj cokoliv," prohlásil.

Orbán stojí v čele maďarské vlády od roku 2010. Uplynulých osm let podle něj přineslo Maďarsku úspěch. Připomněl, že jeho vláda slíbila vytvořit během deseti let milion pracovních míst. Upozornil, že zatím vzniklo 736.000 nových pracovních příležitostí.

Orbán si v zemi stále udržuje vysokou popularitu, přestože mu odpůrci neustále vyčítají autoritářské tendence a uchvácení hlavních institucí a médií v zemi.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Willy Toledo je vyšetřován kvůli urážce náboženského cítění

23.05.2018 04:27 Madrid - Španělský herec Javier Bardem kritizoval místní justici za to, že předvolala k soudu jeho…

Konec rasismu a odporu k migraci? Jsme na kritické křižovatce, varuje…

23.05.2018 00:01 NÁZOR - Královská svatba ve Velké Británii byla velmi inkluzívní, zatímco brexit chce zavírat,…

Bulharsko neplní kritéria pro přijmutí eura, tvrdí EK

22.05.2018 21:53 Brusel - Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro…

Šéf Facebooku se v EP omluvil, že se jeho firma málo bránila zneužívání

22.05.2018 21:09 Aktualizováno Brusel - Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg se dnes vpodvečer v Bruselu na setkání s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama