Německo čeká návrat bojovníků IS, "úřad pro deradikalizaci" bude mít napilno

Berlín - Z Německa do konfliktních oblastí Sýrie a Iráku v posledních letech zamířilo odhadem kolem 950 islamistů. Poradna pro problematiku radikalizace při Německém úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) se připravuje na návrat řady z nich.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Muslimové

Experti na islamismus pracující pro BAMF očekávají rostoucí počet návratů bojovníku IS po rozsáhlých územních ztrátách islamistické organizace. Odborníci radí rodinám, jejichž mladí členové se chtějí připojit k radikálním islamistům nebo tak už učinili.

Nyní se odborníci na radikalizaci chystají na to, že nejen oni budou mít více práce. "Tímto tématem se budou v roce 2018 ve větší míře zabývat bezpečnostní úřady, ale také poradenská síť," řekl DPA šéf německých poradců pro záležitosti radikalizace Florian Endres.

Podle experta je nutné zapojit a podpořit mimo jiné úřady péče o mládež. Německá vláda naposledy odhadovala, že by se do Německa mohla vrátit více než stovka dětí přívrženců IS, kteří vycestovali do Sýrie či Iráku.

Poradci při BAMF pomáhají rodinám, jejichž mladí příslušníci se dostávají do styku se salafisty, kteří vyznávají zvláště konzervativní verzi islámu. Salafismus je považován za živnou půdu terorismu, podotýká DPA. Nejčastěji na příslušnou horkou linku volají matky, následují učitelé a spolupracovníci úřadu.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islám patří k Německu? Před kanceláří Merkelové se objevil hodně drsný…

23.03.2018 21:51 Aktualizováno Berlín - Před kancelář německé kancléřky Angely Merkelové v jejím volebním obvodě ve Stralsundu…

Naše laboratoře zdrojem jedu novičok nejsou, tvrdí Británie

23.03.2018 21:40 Londýn - Britská armádní laboratoř v Porton Down na jihu země dnes vyloučila, že by mohla být…

Britský soud povolil prohlídku sídla společnosti Cambridge Analytica

23.03.2018 21:35 Londýn - Britský vrchní soud dnes vyhověl žádosti úřadu pro ochranu osobních údajů (ICO) a udělil…

Duda odmítl přemísťování migrantů v EU, Polsko by je prý v zemi muselo…

23.03.2018 21:30 Budapešť - Polský prezident Andrzej Duda jednal se svým maďarským protějškem Jánosem Áderem. Při té…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama