Bezdomovec ukradl půl milionu eur, lup mu ale prý někdo sebral

Paříž - Policie dopadla francouzského bezdomovce, který loni v prosinci ukradl na letišti v Roissy nedaleko Paříže téměř půl milionu eur (12,7 milionu Kč) v hotovosti.

Přidejte svůj názor

Francouzská policie

Policie jej sice chytila, peníze ale u něho však nenašla. Muž tvrdí, že o peníze ho okradli únosci; k okolnostem údajného únosu se ale odmítá vyjádřit. Muž ve věku kolem 50 let byl dnes předveden k soudci, aby byl obviněn z krádeže.

Policie také pro pachatele požaduje vazbu vzhledem k obavám, že by mohl zmizet úřadům z dohledu. Dopaden byl v noci na středu při náhodné kontrole na severním předměstí Paříže.

Na začátku prosince muž prohledával odpadkové koše v jednom z terminálů letiště Charlese de Gaullea. Na jednom místě se náhodou opřel o nezajištěné dveře vedoucí do prostor firmy Loomis, která na letišti zásobuje bankomaty a přebírá hotovost od místních obchodníků. O půl minuty později odtamtud vyšel s dvěma taškami obsahujícími bankovky v hodnotě 496.000 eur.

Pachatel mimořádné štěstí i v tom, že peníze, které ukradl, nešly vystopovat. Byly totiž čerstvě vybrané a pracovníci agentury je ještě nestihli opatřit zařízením GPS nebo nástražným inkoustem, který bankovky v případě potřeby znehodnotí. Známa nejsou ani sériová čísla bankovek s výjimkou těch, které vydala francouzská centrální banka.

Bezdomovec se po svém zatčení ke krádeži přiznal. Také tvrdil, že mu většinu z nich ukradli muži, kteří ho unesli a surově zbili, aby jim vyzradil svou skrýš. Bližší informace k údajnému incidentu ale odmítl poskytnout.

Pachatel se mohl inspirovat příběhem jiného muže, který jako řidič zaměstnaný také firmou Loomis zmizel s 11,6 milionu eur v opancéřovaném vozidle. Nakonec se přihlásil policii, která většinu peněz, přes devět milionů eur, krátce po loupeži našla. V roce 2010 byl odsouzen k pěti letům vězení. Po odpykání trestu se bude chtít dostat k zbytku zřejmě ukrytých peněz, domnívá se policie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Nová slovenská vláda? Ministrem vnitra má být syn Jožo Ráže

19.03.2018 16:15 Aktualizováno Bratislava - Robert Fico (Směr-SD) sice rezignoval na post premiéra SR, další velké změny ve vedení…

Merkelová souzní se Seehoferem: Hraniční kontroly mají pokračovat

19.03.2018 16:10 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) podporuje názor nového ministra vnitra Horsta…

Opravdu islám do Německa patří? Němci mají jasno a Merkelové se to líbit…

19.03.2018 16:05 Berlín - Islám k Německu nepatří, země je formována křesťanstvím. V rozhovoru pro bulvární deník…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama