Migranty tady nechceme, jen pro Němce. Rozhodnutí potravinové banky spustilo lavinu kritiky

Berlín - Vlna kritiky se snesla na potravinovou banku z německého Essenu poté, co ve čtvrtek vyšlo najevo, že od poloviny ledna mezi své klienty nepřijímá migranty. Uvedla, že mladí muži z řad uprchlíků tvoří stále větší podíl příjemců její pomoci a kvůli nim se potravinovou banku bojí navštěvovat důchodci a ženy samoživitelky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Pobočka potravinové banky v Essenu před časem rozhodla, že bude jako nové klienty registrovat už jen německé občany. "Chceme, aby k nám dál chodily i německé babičky," uvedl předseda essenské potravinové banky Jörg Sartor.

Rozhodnutí vyvolalo kritiku ze strany politiků, organizací pomáhajících migrantům, ale i většiny dalších poboček organizace Tafel z celého Německa.

Předseda integrační rady města Essenu Miguel Martin González Kliefken dnes uvedl, že rozhodnutí potravinové banky hraje do karet pravicovým extremistům. Řešením by podle něj bylo spíše zastavit výdej pomoci těm, kteří dělají problémy, než potrestat všechny na základě jejich původu.

Také Christian Woltering, ředitel organizace, která zastřešuje charity ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde Essen leží, označil rozhodnutí za "vodu na mlýn" pravicových populistů. Smyslem organizací, jako je Tafel, je podle něj pomáhat nezávisle na pasu, který má v kapse člověk v nouzi.

Zhruba 930 poboček organizace Tafel v Německu rozdává potřebným potraviny, které by jinak skončily z různých důvodů v odpadu. Lidé, kteří o pomoc žádají, musí prokázat, že jsou příjemci některé z forem sociálních dávek.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U řeckého ostrova se utopilo 16 uprchlíků, další jsou pohřešováni

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Atény - V Egejském moři u ostrova Agathonisi jižně od ostrova Samos se utopilo 16 uprchlíků, je…

Chotěbuz se opět bouří proti migrantům, v ulicích protestovalo 2000 lidí

17.03.2018 21:48 Aktualizováno Chotěbuz - V centru východoněmeckého města Chotěbuz (Cottbus) se dnes demonstrovalo proti přijímání…

Kiska pohrozil. Chce nepolarizující vládu, jinak důsledně využije pravomoci

17.03.2018 20:54 Aktualizováno Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho…

Ve Švédsku skončila jednání s KLDR o snížení napětí

17.03.2018 19:37 Stockholm - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová a její severokorejský protějšek Ri…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama