Slovenské noviny vyšly černě orámované: Vražda Kuciaka a jeho partnerky nemá obdoby

Bratislava - Většina slovenských listů dnes vyšla s černě orámovanou titulní stranou. Jde o reakci na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Nejčtenější Nový čas píše o popravě. Podle listu Denník N se novináři nemohou s vraždou kolegy smířit a musejí psát ještě více.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou

Nový čas na titulní stráně otiskl fotografii zavražděné dvojice. "Vražda, která nemá v moderních dějinách obdoby," napsal deník, který také připomněl vyjádření policie, že motivem vraždy byla podle policie patrně Kuciakova novinářská práce.

"Úkladná vražda novináře kvůli jeho práci je útokem na demokracii. Zavražděním dvou mladých lidí nám někdo vzkazuje, že překročí všechny meze proto, aby se pravda o něm nedostala na světlo," uvedl list Pravda. Dodal, že Slovensko již zažilo zastrašování novinářů, jejich fyzické napadení, ničení majetku či pověsti, ale nyní se podle všeho zařadilo mezi země, ve kterých mohou novináři kvůli své práci i zemřít.

"Jsou hranice, které se nepřekračují. Vraždit novináře je jednou z nich. Tento úzus již neplatí. Hranici jsme překročili. A za to by měl někdo pykat," napsaly Hospodárske noviny.

"I politici by měli pochopit, že ve hře je již skutečně všechno. Už se nemohou dále tvářit, že situaci mají pod kontrolou, že lze krást, pokud to dělají 'naší lidé' a že novináři jsou nepřátelé, které stačí dostat pod tlak," uvedl Denník N.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda tisku v Evropě utrpěla. Problém má i Česko, varují Reportéři bez…

25.04.2018 07:22 Berlín - Míra svobody tisku se loni nejvíce snížila v Evropě. Vyplývá to z každoroční zprávy…

Merkelová přiznala chybu? Německo je plné uprchlíků a lidí arabského…

24.04.2018 22:33 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelskou televizí Israel TV…

Italská policie při kontrole vozu našla arzenál zbraní

24.04.2018 22:20 Gorizia (Itálie) - Italská policie při rutinní silniční kontrole vozu, který do země přijel ze…

Británie odmítla přepravit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04.2018 20:58 Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama