Česko jako země migrantů? Orbán se kvůli nám pustil do Sorose

Budapešť - Americký miliardář George Soros chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit, včetně Maďarska, Česka a Slovenska. V rozhovoru na regionální televizi Régió Plusz to dnes řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Viktor Orbán, maďarský premiér

Maďarsko, kde se začátkem dubna budou konat parlamentní volby, si podle předsedy vlády nemůže finančně dovolit přijímat migranty.

Přijímání migrantů by podle Orbána Maďarsko finančně zruinovalo. "Buď peníze utratíme na rozvoj, nebo na vybudování útočiště pro migranty," řekl předseda vládní strany Fidesz, která je favoritem parlamentních voleb vypsaných na 8. dubna.

"Říše" amerického miliardáře maďarského původu George Sorose podle Orbána usiluje o to, aby z Evropy učinila kontinent migrantů a útočí na všechny, "kteří se jí v jejích snahách snaží zabránit; nejen na Maďarsko, ale i na Česko a Slovensko".

Maďarsko by podle Orbána finančně nezvládlo příchod deseti tisíc migrantů, které podle něj plánuje do země poslat Evropská unie. Upozornil na údajné finanční problémy, které masová migrace přinesla bohatším zemích, jako jsou Rakousko a Německo. Peníze z maďarské státní pokladny je podle Orbána potřeba vynakládat "na Maďary, maďarskou mládež, důchodce a maďarské obce, než na migranty z jiných zemí".

On a jeho strana Fidesz jsou podle maďarského premiéra zárukou, že země nebude zaplavena migranty "a nezmění se, jako se změnila řada západoevropských měst".

Před údajným nebezpečím, že se Budapešť příchodem migrantů změní na špinavé a nebezpečné město, varoval tento týden v kontroverzním videu zveřejněném na facebooku také šéf úřadu premiéra János Lázár. Jako odstrašující příklad přitom použil Vídeň, což na rakouské politické scéně vyvolalo ostrou kritiku.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko možná vyhostí ruské diplomaty, řekl Babiš na summitu EU

23.03.2018 07:27 Aktualizováno Praha/Brusel - Český premiér v demisi Andrej Babiš v noci na dnešek po jednání summitu Evropské…

V Bruselu se začalo jednat o reakci na Skripalovu kauzu, Babiš jednal s…

22.03.2018 21:12 Brusel - Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie začali dnes na summitu v Bruselu jednat…

Polsko podlehlo tlaku EK? Poslanci navrhli úpravu soudního zákona

22.03.2018 21:05 Varšava - Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) dnes přišla s návrhem úprav kontroverzní…

Macron zažívá krušné chvíle. Francii ochromila rozsáhlá stávka, vypukly i…

22.03.2018 20:51 Aktualizováno Paříž - Po celé Francii dnes stávkují tisíce železničářů, pracovníků pařížské městské dopravy. K…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama