Německá policie zasáhla proti tureckému spolku boxerů, má blízko k Erdoganovi

Berlín - Německá policie dnes zasahovala proti turecko-nacionalistickému spolku Osmanen Germania, který má blízko ke Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP) tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Policie při rozsáhlé akci prohledala několik desítek objektů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie

Zásah začal kolem 06:00 SEČ v Severním Porýní-Vestfálsku, Bádensku-Württembersku a Hesensku. "Existuje vážné podezření, že účel a činnost spolku Osmanen Germania odporují trestním zákonům," uvedlo ministerstvo vnitra.

Jen v největší spolkové zemi - Severním Porýní-Vestfálsku - prohledala policie 41 objektů, v Hesensku dalších deset. Speciální jednotky se do akce zapojily proto, že někteří členové spolku jsou považováni za nebezpečné.

"Prohledání se uskutečnilo bez potíží. Podařilo se zajistit důkazy i zbraně a omamné látky," uvedlo odpoledne ministerstvo vnitra. Zatčen podle něj nebyl nikdo, některé výslechy ale ještě pokračují.

Sdružení Osmanen Germania, které má v celém Německu 22 poboček, se samo charakterizuje jako boxerský klub, jehož cílem je pomáhat mladistvým z ulice. Ve skutečnosti se však skupina zhruba 300 rockerů s převážně tureckými kořeny opakovaně zapojuje do násilné činnosti. Časté byly v minulosti například střety s podobnou kurdskou skupinou Bahoz.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boj za povolení potratů se přelil do Severního Irska, Mayová čelí tlaku na…

27.05.2018 13:11 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí tlaku, aby po irském referendu o povolení potratů…

Slídil Instagram? Sleduje doslova naše pohyby, uživatelé jsou znechuceni

27.05.2018 12:48 Aktualizováno Londýn - Instagram patří mezi nejpopulárnější sociální sítě dnešní doby. Účet na něm mají milióny…

Obří zábavní park v Německu zachvátil požár, tisíce evakuovaných +VIDEO

27.05.2018 12:26 Berlín - Zábavní park v Rustu na jihu Německa, kde v sobotu přes 500 hasičů bojovalo s velkým…

Destruktivní krize zasáhe EU? V Bruselu musí zaznít nepříjemné pravdy, zní…

27.05.2018 12:06 Aktualizováno NÁZOR - Brexit není jen o vyjednávání mezi dvěma stranami, zdůrazňuje editorial serveru The…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama