Německá policie zasáhla proti tureckému spolku boxerů, má blízko k Erdoganovi

Berlín - Německá policie dnes zasahovala proti turecko-nacionalistickému spolku Osmanen Germania, který má blízko ke Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP) tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Policie při rozsáhlé akci prohledala několik desítek objektů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie

Zásah začal kolem 06:00 SEČ v Severním Porýní-Vestfálsku, Bádensku-Württembersku a Hesensku. "Existuje vážné podezření, že účel a činnost spolku Osmanen Germania odporují trestním zákonům," uvedlo ministerstvo vnitra.

Jen v největší spolkové zemi - Severním Porýní-Vestfálsku - prohledala policie 41 objektů, v Hesensku dalších deset. Speciální jednotky se do akce zapojily proto, že někteří členové spolku jsou považováni za nebezpečné.

"Prohledání se uskutečnilo bez potíží. Podařilo se zajistit důkazy i zbraně a omamné látky," uvedlo odpoledne ministerstvo vnitra. Zatčen podle něj nebyl nikdo, některé výslechy ale ještě pokračují.

Sdružení Osmanen Germania, které má v celém Německu 22 poboček, se samo charakterizuje jako boxerský klub, jehož cílem je pomáhat mladistvým z ulice. Ve skutečnosti se však skupina zhruba 300 rockerů s převážně tureckými kořeny opakovaně zapojuje do násilné činnosti. Časté byly v minulosti například střety s podobnou kurdskou skupinou Bahoz.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U řeckého ostrova se utopilo 16 uprchlíků, další jsou pohřešováni

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Atény - V Egejském moři u ostrova Agathonisi jižně od ostrova Samos se utopilo 16 uprchlíků, je…

Chotěbuz se opět bouří proti migrantům, v ulicích protestovalo 2000 lidí

17.03.2018 21:48 Aktualizováno Chotěbuz - V centru východoněmeckého města Chotěbuz (Cottbus) se dnes demonstrovalo proti přijímání…

Kiska pohrozil. Chce nepolarizující vládu, jinak důsledně využije pravomoci

17.03.2018 20:54 Aktualizováno Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho…

Ve Švédsku skončila jednání s KLDR o snížení napětí

17.03.2018 19:37 Stockholm - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová a její severokorejský protějšek Ri…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama